Kepler

Jak likvidujete otravné mouchy?

Včera jsem byl z jedné téměř nepříčetný. Vytasil jsem na ni Biolit, ale ne a ne ji trefit. Sviňa si nechtěla nikde sednout. Zapráskal jsem si obrazovku, okna, vitríny, no hrůza. Pak jsem ji uviděl v knihovně, jak si sedla na svazek Asimova. Ani se nehnula a dostala plný zásah. Nedostala. Nehnula se ani potom, bylo osamělé černé písmeno A na hřbetu knihy. Sotva jsem ale sedl do křesla, už jsem ji měl na pleši. Mrcha jedna!

https://pixaba­y.com/photos/fly-green-nature-macro-spring-5128293/

Odpovědi
iceT

Nijak, já je totiž ani nepustím do baráku, brzy na jaře instaluju do oken síťky, aby mi žádný otravný hmyz do baráku nelezl. Na podzim zase sundám. On totiž můj přítel hodně prskal, že mám v létě po večerech otevřené okno do kuchyně, a že se kolem světla slítávají ty malý mušky nebo co je to za okřídlence. Občas sice odněkud vyleze pavouk, ale ty taky zneškodňuje přítel, musí.

Hufnágl

Já likviduji i neotravné mouchy síťkou v oknech jak IceT, ale vždy si nějaká mrcha najde skulinku a tak použiji azalku nebo mátu (vše čerstvé) a o nějaké mucholapce, která se rozvinuje nechci slyšet.

akaš

Před lety jsem si pořídil elektrický lapač hmyzu – ne ten malý, který moc nefunguje, ale velký, který se používá do stájí a potravinářských provozů. Mám ho na schodišti a on lapá všechny komáry, mouchy i octomilky v celém domě. Kupoval jsem si tenhle. https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/elek­tricky-lapac-hmyzu-granit-40-w-p2760/
Ale teď jsem koukal, že mají se stejnými parametry skoro za polovic: https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/elek­tricky-lapac-hmyzu-farma-2-x-20-w-p40740/

da ny

Počkám, až sedne na zeď a uštvu ji plácačkou na mouchy.
Když mám já i ona štěstí, vyženu ji oknem ven (pokud se drží u okna).
🙂

elkon

Nijak, žádné tu nemáme.

led

Nevšímam si ich. A keď začnú príliš dobiedzať, zoberiem si známu ľudovú príručku o Honzovi, ktorý „1 ranou 7 zabil“ a začnem pátrať, kohože to a akým spôsobom to dosiahol.

Hufnágl

da ny
Jedná se o množné číslo. 😁