wolfik

Jak jezdit na semaforech?

Zdravim
Rad bych vedel zda se tu nekde na internetu da najit jak se spravne jezdi na semaforech. Jde mi o to, ze i kdyz mam zelenou musim davat prednosti v jizde. ( Dnes se mi to stalo malem osudnych tak bych rad tomu predesel a naucil se to )

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud máš zelenou, tak dáváš

  • přednost chodcům pokud odbočuješ
  • přednost protijedoucím autům pokud odbočuješ doleva
  • přednost tramvajím pokud ji křížíš cestu (odbočuješ doleva nebo ona doprava)

Jsou v podstatě jen dva druhy semaforu, ten bez šipek (pouze s kolečkem), a ten se šipkami.

To jak se správně jezdí neupravuje internet, ale vyhláška.

Další odpovědi
Děda Louda

Udělej si autoškolu, získáš tím i řidičák. Myslím, že pokud chceš jezdit, mohl by se ti hodit.

Drap

Když máš zelenou , tak můžeš jet. Problém je v tom, že nevíš zda mezi řidiči kteří mají červenou nesedí blbec. Lépe je být i na zelenou obezřetný.

NikkiHeat

Ještě bývají dodatkové šipky…vedle hlavního semaforu. Na hlavním semaforu svítí červená ale zároveň se rozsvítí zelená šipka (obvykle při odbočování) ale můžeš vidět i šipku rovnou (myslím tu dodatkovou). Tzn. že můžeš pokračovat v jízdě ale musíš být připraven dát přednost v jízdě. No, někdy to není jednoduché ale je to otázka cviku a dobrého nastudování. Ale vždy musíš být obezřetný.....
Doplňuji:
http://www.za­kruta.cz/autos­kola-test-krizovatek/

cukrar

wolfíku, to není tak jednoduchá odpověď. Sdělte kterým směrem chcete jet. Když je kruhové světlo ,,,,Přímo nedáváte nikomu přednost, jen tramvajím odbočujícím vpravo. , vy odbočujete vlevo , musíte dávat přednost protijedoucím vozidlům a tramvajím v obou směrech, chodcům kam odbočujete, a vpravo jen chodcům..
Přesně to stanoví zákon 361/2000, asi od § 70…

klumprt

pro přesnost: Nikoli vyhláška, ale zákon č. 361/2000 Sb. o silničním provozu. Jinak má ZZZZZ pravdu 🙂

zzzzz

🙂