Kelt

Jak je to s těmi kiny a divadly, které mohou promítat bez diváků?

Reaguji na https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/vlada-kina-a-divadla-muzou-od-pondeli-hrat-ale-nesmeji-tam-chodit-lidi-130604
No dobře, bude to online. A když si někdo třeba v hospodě pustí film na velké obrazovce a bude za to brát peníze, to se bude posuzovat jak? A v místnosti bude předepsaný počet lidí, budou mít roušky a budou se třeba 2 hodiny dívat na film. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud bude mít povolení promítat konkrétní film a zaplatí autorská práva, tak promítat může. Žádný hospodský to však neudělá, protože by se mu náklady nikdy nevrátily.

Další odpovědi
Schluker

Kdyz si to nekdo pusti v hospode pro verejnost, tak se pravdepodobne dopusti poruseni autorskych prav. Nemuze si kdo chce promitat cokoliv se mu zamane.

led

Divadlá to rieša „online vstupenkami“, ktoré vám umožnia online predstavenie pozerať.
Okrem týcho riadnych platiacich divákav, jestvujú aj diváci-šetriči, ktorí vedia, ako pozerať rovnaké online predstavenie zadarmo. (spôsob nezverejnim. Treba si totiž uvedomiť, že ani internetom šírené divadelné predstavenie sa neurobí zadarmo. A štátne dotácie sú nízke)

Pozeranie filmov, koncertov v reštauračných podnikoch a pivárňach je kvalifikované ako verejná produkcia, za ktorú musí reštaurácia, piváreň, platiť poplatok.

Hufnágl

Hospody jsou ještě zavřené, takže otázka je v tento čas/dobu zbytečné!

Mc Merkurion

… ale houbec, jsou otevřený, můžou hrát >>> nemaj nárok na kompenzace (vo diváky nejde, stejně vstupenky silně dotuje stát, takže když tam ti diváci nebudou, stát ušetří dvakrát 👉👉👉 na dotacích a na kompenzacích) … je vidět, že jim to ekonomicky myslí …
… připomíná mi to, když jsem kdysi zlobil, tak mi táta zakázal koukat na televizi, já byl celej den hodnej a večír jsem škemral vo večerníčka >>> táta mi povolil se na televizi dívat, jen jsem si ji nesměl pustit …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.