jepik

Jak je to s neplatnými hlasovacími lístky a ve volbách do Parlamentu ČR?

1. Když nepůjdu k volbám, tak nikdo můj hlas nezíská a nikdo za to žádné peníze nedostane? 2. Když půjdu k volbám a vhodím prázdnou obálku, pak budu zahrnut mezi zúčastněné voliče, podle kterých se rozdělí peníze mezi všechny politické strany, které se dostanou do poslanecké sněmovny? Politické strany tak dostanou ze státního rozpočtu maximálně pouze tolik procent příslušných peněz na svou činnost, kolik bylo platných hlasovacích lístků?

Odpovědi
Kryšpín

Nevolič buran obecný škodí nejvíc, než kdokoliv jiný, jejich neúčast sníží počet voličů a rozdá svůj hlas-nehlas všem věrnostraníkům. Komouši věrně chodí, ODS, ČSSD, Svatí, Zelenáči a další, včetně důchodců.
Pokud jste mladý nechal byste se strojit babičkou, neb dědečkem a jejich modním názorem, asi těžko a u voleb je to něco podobného, kdo nechodí je mu absolutně jedno co bude do budoucna.

Dochy

Kryšpín: No nevím, ale myslím, že otázka stála jinak. Popravdě ty výkřiky jak nevoliči jsou strašní už mně docela s… Zrovna tak jako je právo toho důchodce volit KSČM je i jeho právo nevolit. Chápu to ve volbách, kdy se strany snaží přesvědčit ty kteří je poslouchají aby k volbám šli (protože jde pravděpodobně o jejich potenciální voliče), ale psát toto na seriózní dotaz, který se týkal důsledků „nevolení“ na financování stran??? A mimo volební sezónu?