Pepa25

Jak hodnotíte dnešní den plný dobrých zpráv?

Pokud někdo nesleduje aktuální dění, mám na mysli:

  • inflace výrazně klesla (za duben ceny klesly o –0,2%), naplňují se tak plány ČNB, že nejpozději v příštím roce tu máme cenovou stabilitu
  • vláda se pochlapila a začala řešit deficit, který začal vznikat Babišovým předvolebním utrácením

A jako třešnička na dortu: novináři se čím dál víc nebojí popisovat fake news a manipulace, třeba zrovna dnes kolem událostí v Oděse: https://www.de­nik.cz/z_domo­va/denik-proti-fake-news-pozar-domu-odboru-odessa-2014-kulikovo-pole-udajne-tehotna.html

Nejlepší odpověď
Filip84

Novináři mi jsou Wurst, i to, jestli nějaký barák shořel, a proč, protože to stejně nezměním, a vlastně to na můj život žádný vliv nemá.

Ale s tou inflací za to díky, protože ne, že bych nesledoval „aktuální dění“, spíš se – asi – liší materie pojmu „aktuální dění“ u Tebe a u mne. Ceny jsou, poslední měsíc, stabilisované (rejže Kč 40.00, plum tomatoes Kč 100.00, zelený rajčata Kč 190.00, maso bylo furt levné 😅, tortilla Kč 25.00, chleba Kč 50.00 atp.), zdražilo bavorské pívo (z Kč 20.00 na Kč 22.00, a pak na Kč 25.00, ale zase je Corona v akci za Kč 33.00 😎) a zlevnila cola (z Kč 20.00 na Kč 18.00). Tak asi to tak nějak, v sumě, bude. Já předpokládám, že zelenina půjde cenově dolů s nástupem saisony, ona už vlastně jde, dneska jsem viděl cibuli za Kč 35.00, sice nebyla hezká, ale za to byla za Kč 35.00 a bez akce. 😆🤷‍♀️ Což ještě tak před měsícem tyhle prachy nestála. A papriky šly dolů, sice takové ty zelené, sladké, já je fakt nemám rád, ale lidi to kupovali, jak kdyby nebylo žádný zítra. Tak ony i ostré a kapie půjdou dolů, časem. 😎

Další odpovědi
elkon

Znám lepší humor.

schranka

Nepoznal jsem, jestli je to myšleno vážně nebo ironicky. Beru to tak, že to myslíš vážně.
Nějak nevidím ty dobré zprávy. U špatných bych se držel řecké lidové moudrosti: posle špatných zpráv, raději mlč! To by média neměly o čem psát.

Vláda chce řeší deficit tím, že zvýší daně. Z toho se mám radovat, je to tak drobrá zpráva? Dejme tomu, že by to skutečně vyřešilo rozpočet, zlepšilo ekonomiku, pomohlo ČR a jejím občanům. Ale je to tak? Jistě, že není. Lidi a firmy akorát budou chudší a chudším bude i stát. Zvýšení daní všem ještě víc přitíží a za následek to bude mít nižší příjmy do státního rozpočtu. Vláda zdaní každé uprdnutí a u všeho zvýší daně, ale to nevyřeší deficit. Spíš to ekonomiku odrovná úplně. Funguje to tak, že z ožebračených lidí a firem toho moc nevybereš. Ožebračené osoby taky míň nakupují, neinvestují a nebude co vybírat na daních.

Babišova vláda dobře nehospodařila, nelze však vinit ji za to, kam to dopravovala tahle Vláda. Pětikoalice dobře nehospodaří, fakt že né a zvyšování daní je vrchol šílených rozhodnutí. Ozdavný balíček, konsolidační úsilí a ozdravování státního rozpočtu jsou jen prázdné pojmy a nezahrnují v sobě nic ozdravného. Spíš jsou to takové seznamy a předpovědi, kde všude odvedeme víc, kde si připlatíme, kde nám nic nezbyde.
Plán Vlády je donutit firmy krachovat nebo propouštět, zdražovat, uskromnit se (neinvestovat, míň obchodovat, snižovat produkci i stavy) a vysát co nejvíc peněz, kde se dá, s katastrofálními následky. Hlavně ať nezapomene dát nějakou tu miliardu někam do zahraničí. Třeba na zbraně pro Ukrajince.
Chudí lidé jsou přece takovým přínosem pro stát a jeho rozpočet. 😉 Zvýšení daní vyřeší každý problém. Tak to je, nebo ne?

seraphico

Dnešní tiskovku hodnotím poměrně pozitivně. Popravdě jsem si myslel, že to bude tvrdší (tím neříkám, že to bude lehké), ale vláda to dobře vyvážila.
Jsem rád, že má někdo odvahu s tím něco dělat, byť ví, že šance na další volební období se snižuje.

Snížení inflace je jistě také dobrá zpráva, ale jen to nezakřiknout.

Drap

Ne nehodnotím. Mám už dost zkušeností na to abych předloženým zprávám slepě věřil. Vždy o to přemýšlí a dělám si vlastní závěry. Dnešní den určit nevidím, jako den plný dobrých zpráv. Spíše naopak. Ro ale ukáže e až čs. Obdivuji tvůj optimismus.

Ametyst

Mám mnohem vytříbenější vkus na dobré zprávy, než od prolhané vlády: přátelům ve vsi se narodilo vnouče. Kontrola u doktora dopadla výborně. Odepsal nám lídr jedné politické strany zdravého rozumu. 😁

Pepa25

schranka: díky za věcný příspěvek. Budu reagovat jako ekonom: konsolidační balíček charakterizuje už slovo „konsolidace“ – to znamená dát něco dohromady, dopořádku: konsolidační banka dělal pořádek po zkrachovaných bankách, konsolidovaná závěrka sčítá údaje za všechny firmy koncernu. Konsolidace státní rozpočtu ho má dát do pořádku: snížit výdaje, zvýšit příjmy, tedy snížit schodek (deficit).
Samozřejmě to bude nákladné pro lidi i firmy, to je jasné. Hodnocení dopadů ma firmy nerozumím. Jim se vám zvýšit daň ze zisku. Samozřejmě to může vést k vyšší daňové optimalizaci, ale krachům? Proč? Chudí lidé budou částečně těžit z nižších DPH na potraviny, takže víc to dopadne na střdní a vyšší třídu.
Především ale nezmiňujete to hlavní: úspory státních výdajů na ministetvech, škrtání dotací, rušení daňových výjímek (např. pokud dnes někdo prodá firmu za 100 milionů, tak z toho neplatí ani korunu daně a to se ruší atd.)