BandiOl

Ja to zjistil?

V lese spali tři moudří lidé. Někdo každému z nich natřel tvář barvou. Když se probrali, a viděli své druhy začali se hodně smát. Pak jeden přestal a řekl, že i on má natřenou tvář. Jak to zjistil?

Nejlepší odpověď
Terryle

Buď uviděl svůj odraz v očích některého z těch přátel …

…anebo teorie: Jestliže by měli obličeje natřený jen dva jeho přátelé (řekněme B a C), A by se jim smál. Ale jeden z jeho přátel (třeba B) by spíš byl zmatenej, proč A je čistý a C natřený. Stejně tak by byl zmatený C. Prostě ti dva, kteří by viděli jednoho natřeného a druhého čistého, by reagovali asi jinak než ten, kdo vidí oba přátele natřené. Tím, že zareagovali všichni stejně, vlastně možná ukázali, že vidí všichni to samý.

Další odpovědi
chudst

  1. bud to byl ten, ktery ostatni nabarvil
  2. mohl spatrit nekde svuj odraz
  3. mohl si sahnout na oblicej a zjistit, ze ma ruce od barvy
  4. Predpokladejme, ze on nebyl ten, kdo je nabarvil. Pak zbyva jeden nabarveny, ktery je „nevinny“ a jeden nabarveny, ktery je „vinny“. Z jakeho duvodu by mel pouze on byt nenabarveny?

Nicmene tohle jsou vsechno jen spekulace, zajima me spravna odpoved :)

tom004

Nevím jistě,ale pokud by on byl ten nenatřený,druzí dva by se neměli čemu smát. Každý z těch dvou by viděl jednoho natřeného a jednoho ne,takže by se spíše zarazili,co se děje a smál by se těm dvěma jenom on sám. Když se smáli všichni,došlo mu,že i on je natřen.

Honzucha

Protože se sám nabarvil.

SajmonModer

Šáhl si na xicht. Pocítil to. 🙂