annas

Hypoteticky. Genderových problémů by nebylo, kdyby Bůh nestvořil Evu z Adamova žebra, ale i ji uplácal z hlíny?

autor aforismu PhDr. Jan Sobotka : Aforismy pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí.

Nejlepší odpověď
Drap

Něco by na tom mohlo být. I když se domnívám, že genderové problémy jsou problémy uměle vytvořené. Naši předci o takových věcech nepřemýšleli, ani je neřešili. Buď to byla slepice, nebo kohout. Ať děláš, co děláš, tak kohout nikdy vejce snášet vejce nebude, stejně tak jako slepice nebude nikdy kokrhat.

Další odpovědi
Ametyst

To sotva. Výroba umělých problémů a domnělého vytipovaného nepřítele je znakem naší doby. Předstírá se, že všechny existenční problémy jsou vyřešeny, a řeší se už jen detaily a blbosti. Prostě sociální inženýrství. Už ani ten nepřítel není, co býval, protože je nám prezentován jako dobro.

Filip84

My nevíme, jak se člověk dostal na tuto planetu: jestli ho tu poslal intergalaktický admin za trest, jestli ho stvořilo něco, co my považujeme za „bůh/ové“, nebo se vyvinul z tý opice, pak se polidštil prací, aby se, skrze vopici, vracel k opici. Nevíme vůbec nic!

Jedno ale víme: že se na tuto planetu nedostal tak, jak je napsáno v prvé knize Thory. Protože Thora má, maximálně, něco kolem 3,000 let (podle tradice Israelitů předal Mojšemu Gospodin svitky s Thorou okolo roku 1,220 před křesťanským letopočtem), reálně ještě méně. To už jsou jenom povídačky starých pouštních vlků.

Navíc chování samice člověka není (teda, samozřejmě, až na užívání rozumu, mluvu, atp.) až tak odlišné od chování samic jiných živočišných druhů, např. šimpanze.

To je tak nastavené, že se samice chovaj jako samice. Nikdo nechce samice, co se nebudou chovat jako samice! 👌😂

Takže: za „genderové problémy“ může jenom to, že se lidé mají moc dobře: mají co do huby, mají co na sebe, mají střechu nad hlavou, a ani pro to nemusí (kolikrát) hnout brvou. Mají auto, televisor, hrobku, gramofon, sedí, přemýšlí nad tím, jestli kdyby měli dvě hlavy, jestli by se vešli do dveří, a pak je „napadne nápad“ s genderem. Pohlaví na to nemá vliv, problémy s genderem mají samci i samice.

Tak? 🤷🏽‍♀️😈