karlosKH

Hypotéka a doplácení jistiny při vysoké inflaci

Vyplatí se při vysoké dlouhodobé inflaci (15%+), když peníze ztrácejí hodnotu na účtě doplácet postupně jistinu z hypotéky, která je na úrovni cca 6,5%?
Děkuji za odpověď

Odpovědi
Pepa25

Při doplacení úvěru nemá smysl řešit výši inflaci, ale alternativní možnost uložení peněz. Takže pokud má někdo úvěr s fixním úrokem 4,5% a na spořícím účtu má 6,5%, tak se splacení úvěru logicky neoplatí. Pokud naopak splácí 6,5% a přitom má na účtu 4,5%, tak ušetří na placených úrocích.
Uvedené platí jen za předpokladu, že si nechce vzít jiný úvěr: pokud by nový dostal za 7,5%, tak nemá smysl doplácet výhodnější starý …

Pruddenn188

Poté, co jsem byl podveden a ztratil vše, zdá se, že se nedokážu postavit zpět na nohy. Dostal jsem finance od Centur financing Ltd, legitimního věřitele, který mi řídil přítel. Věřitele můžete kontaktovat na adrese: cfunding@consultant.com

john0000000

Stal jsem se obětí podvodu, ale když jsem viděl příspěvek o půjčce o tom, jak žena se třemi dětmi získala půjčku z nabídky půjčky Mr. Christ Harmony, byl jsem zdrcen. Právě jsem dostal půjčku schválenou 19. prosince 2022 a půjčku jsem obdržel 20. prosince 2022. Pokud jste ve finanční krizi, neváhejte kontaktovat tohoto soukromého věřitele, který poskytuje půjčku s 2% úrokovou sazbou po celém světě . Získejte svou legitimní půjčku v nabídce půjčky Mr. Christ a přestaňte ztrácet čas s falešnými věřiteli. Kontaktujte nás nyní e-mailem: {christharmony­loanfund@gmail­.com}

karlosKH

Pepa25: dekuji za odpoved.
Ano, to kdyz je nizsi sporici urok nez je urok z hypoteky, je vyhodnejsi splacet hypoteku nebo obracene chapu:-)
Spis jsem myslel, ze kdyz je velika inflace a tim maji penize nizsi trzni hodnotu, jestli by nekdo na mem miste jednal stejne a radeji by splacel jistinu nebo by to bral tak, ze ji resit nechce a necha ji sam v case pracovat (treba 20let) a ona se bude sama logicky ta splatka snizovat… nebo by to treba udelal jinak:-) osobne bych se ji chtel zbavit co nejrychleji ale plno lidi spis ji necha co nejdele beze, aby v case co nejmene platili nizsi hodnotou penez…
Ta inflace to proste zere z toho uctu, prijde mi to zbytecne je tam jen tak nechavat