Jan Kunčar

Existuje zařízení, které pomocí slunečního záření předehřívá vodu, než vstoupí do plynového kotle?

Odpovědi
paul1

K předehřátí by bylo možné použít solární ohřev vody. Pro topení ani tak ne, jak je uvedeno (elkon), ale pro teplou vodu ano.

elkon

V době, kdy používáme kotel, už má slunce dost malou sílu k ohřevu a v létě se netopí.

Dochy

Lze to použít. Ale teď se moohu montovat snad už jen kondenzační kotle a pokud tu vodu předehřeješ, přijdeš o výhodu té kondenzace. Je otázka jestli by to pak mělo smysl a zda by nebylo vhodnější jiné uspořádání.