Kryšpín

Dostali jste již nové vyúčtování za elektřinu pětikoalice je opravdu velmi štědrá?

Až jsem překvapen že státní dluh není ještě vyšší za zvláštní péči o prostý lid. Dědil jsem zahradní dřevěnou boudu 4×3 metry, stůl židle, skříň el. přípojka studánka na zahradě, WC turecké za boudou odhad celkem byl 40 tisíc českých. Nikdo tam nebydlí ani přechodně / nabízel jsem to jednomu borci za deset korun denně / který naříkal jak se bídně bydlí na ubytovně, odpověď radši budu bydlet pod mostem. Pouze tam bydlí občas polní myš, slepýš a venku drozd.
Měsíčně platím el. energii 110 Kč za celý rok jsem spotřeboval 4 kW x 8 Kč a dnes přišlo vyúčtování el. energie přeplatek 3860 Kč a když odečtu platbu tak mám zisk 2540 korun českých čistého již si nedovolím jakoukoliv kritiku pětikolky, poněvadž to nejsou žádní vydřiduchové, ale solidní socialisté.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Pokus trollit? To, že za svojí mikroboudu platíš pár šupů neznamená, že je vláda super. Je to šílená vláda diletantů.

Další odpovědi
Pepa25

Nesmyslnost nastavení úsporného tarifu v podobě fixní podpory „na elektroměr“ bez ohledu na velikost spotřeby jsem tu kritizoval vloni v září, když byl schválen (pod heslem „musíme rychle něco vyřešit, ale není kdy promýšlet dataily“), ale chápu, že někdo nesleduje zprávy a pochopil to až z ročního vyúčtování.

Herjulfson

Jo, tak to je skvělé… Tady je vidět ta promyšlenost… která šla opravdu do hloubky. Slyšel jsem, že v Rakousku měli taky dobré podpůrné systémy. Pokud se využily všechny měl dostat spotřebitel ještě zaplaceno. To nám však může být jedno, protože Rakousko to možná utáhne.
Tady je třeba přemýšelet kolik lidí v parlamentu má vzdělání často také právní vzdělání. Vždyť přece nemohl být problém formulovat podporu tak, že se bude týkat jen těch, kteří překročí určitou částku, či jen pro nemovitosti složící k bydlení, a to trvalému bydlení a nikoliv k rekreaci. Prostě pokud máte hlavu na krku jen proto, aby vám nepršelo do krku … jste ideálním adeptem stát se vrcholným politikem. Podívejte kam to dotáhl pan Benda … jeho pochybná doktorantská práce obsahovala pravopisné chyby jako ze základní školy (tedy krom toho, že nespňovala stanovené parametry a byla stejná jako jeho magisterská práce.

Filip84

Podívej se, za tím je ničím nepodložený apriorismus, že „bude dobře“, přičemž, samozřejmě, dobře je domněnka, jejíž představa se nápadně liší jedinec od jedince.

Takže, ta nebo ta, slavná a vyhlášená, nebo taky debilní, vláda předpokládá, že „bude dobře“, nebo ještě hůř, že „bude líp!“, a pak se diví, že se zázrak nedostaví.

je spousta věcí, které jsou systémově nepodchyceny, nebo podchyceny nedostatečně. O to není, to bylo, je a bude, otázka je míra toho chaosu, která je dnes docela velká. My jsme, totiž, podědili systém od ČSSR, tj. od státně kapitalistického régime, který se snažil kontrolovat a direktivně, centralisovaně, řídit téměř všecko. O to není, ono i soudruhům došlo, že to je kardinální krávovina, prostě kontraproduktivní, a proto to chtěli změnit, jenže – taky podle článku byrokratické víry: „konat rychle trvá déle“ – než tak stačili vůbec zahájit postup, „vítr se změnil“, a tak jsme zdědili celý ten systém, se všemi jeho neduhy centrálně organisovaného systému.

Pozor, všecko má své klady i minusy, akorát ty klady se, tak jako pomalu, ale jistě, prakticky vytratily. O to není, to se dalo čekat, ale poněkud se na to adekvátně nereagovalo, dosud. Ono když to měníš podle logiky, že všecko se dá odůvodnit, protože je dobrý důvod něco dělat a neměnit jenom proto, „protože už se to tak dělá dlouho“, tak je asi více, než jasné, jak to dopadne, ne?

Víš co: za Husáka to bylo čistě praktické mít ropovod a jiné „vody“, do SSSR. Velmi praktické! Jenže, když se ten „vítr změnil“, tak jsme se měli starat, podle zásady, abychom si „vždy svůj chléb namáčeli mezi svými, u společného stolu“, abychom svou energetickou závislost na Ruské říši když ne odstranili, tak alespoň značně snížili.

Jenže to víš, je doba populistická, a ono by to bylo nepopulární, protože by to, tak nebo tak, znamenalo úpravu cen energií, a to nikoli směrem dolů, dolů opravdu ne. 😅 Tak co čekat, samozřejmě, že se do toho nikdo nepouštěl, tak jako pořádně, myslím, „po bolševicku“! 😎👌🏽

No a tak se vítr změnil, „silničáři jsou překvapeni velice, že sníh zasypal jim silnice“ – zase, no tak najednou museli konat, a to – na byrokratický aparát – velice rychle!

Tak se nediv, že to konání má značné mezery. Arciť, protože byrokratický aparát není konstruovaný na to konat rychle! Ne, to se fakt nedělá! 😳

Ano, Tys na tom vydělal, protože v realisovaném řešení je systémová mezera. Ale to je celý příběh jako! Věř, že žádný jiný „realisátor“ by to, v dnešní populistické době, nevyřešil typově o moc lépe. Jo, způsob by mohl být úplně odlišný, ale v zásadě by byl výsledek stejný, jenom by ty „mezery“ byly jinde. Otázka je, jestli by to bylo o kousek lepší, nebo horší, ale tím rozsah otázek končí! 😅

Jana5678

fda

Pepa25

Jo, podzim, to byla doba. Panika skoro jak za covidu, kdo odmítal řešit „svetry“ byl za vyvrhele. Není nad to občas si přečíst staré otázky a odpovědi: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-se-bat-setrit-energiemi-protoze-potom-budu-platit-jeste-vic

Filip84

Pepa: Ametyst má tu svou paranoidní „říši“ domněnek, no tak se bojí, no. 👌🏽 Každýmu, co jeho jest! 🙃😃

Ametyst

Sklapni, Velká ukecaná Hubo.

Herjulfson

Palec pro Mravence nebyl za to trolení, ale za tu vládu diletantů… Myslím, že Kryšpín chtěl spíše upozornit na tu absurditu… na to diletantství pětikolky