Pepa25

Donášel Andrej Babiš jako tajný spolupracovník (agent) StB jen na cizince nebo i na občany ČSSR?

Někde jsem zaznamenal vyjádření A. Babiše, že jen jako zaměstnanec PZO musel hlásit kontakty s cizinci, jinak ale nic špatného neudělal. Nyní to nemůžu najít. Pomůžete mi s nalezením vyjádření A. Babiše k jeho spolupráci s StB?

Nejlepší odpověď
seraphico

Říkal to v pořadu Show Jana Krause v roce 2011.

https://www.echo24­.cz/a/SZx6Y/ba­bis-o-komunisticke-statni-bezpecnosti-psal-jsem-hlaseni-ale-ne-te-hnusne-stb

Zdroj: https://youtu­.be/Z135Q0G9K58

Další odpovědi
led

Nikto z nás, to znamená vtedy žijúcich ľudí, si nemohol byť istý, či jeho slová neboli použité ako „informácia od zdroja XY“
Rovnako ako informácia o kontakte s cudzincami nie je spoľahlivá, pretože ak človek pracoval na mieste, kde kontakt s cudzincom bol súčasťou práce, je smiešne tajiť to. Iné je hovoriť o konkrétnej definícii záujmových kontaktoch, tj presne cielených kontaktoch a spôsobe ich využitia.

Konkrétne Babiš má pravdu v tom, že každé pracovné stretnutie s cudzincami bolo zdokumentované a archivované a podľa potreby využívané aj tajnými službami. Skutočným menám bývali pridelené krycie mená často aj bez vedomia dotknutých pracovníkoch.
O Babišovi mám svoj názor, ale nemienim paušalizovať všetky probabišovské a antibabišovské táraniny.

PS. Ste si istý, že vaše meno nie je zapísané vo zväzkoch tajných služieb (prirodzene pod krycím menom)?

aliendrone

Co si budeme…
Jistěže ANO (pamětnící doby vědí jak to chodilo), bohužel nemám sebemenší důkaz, takže dle tvých posuzovacích kritérií jde jen o KONSPIRACI! 😕
Vidíš? Každá flinta má DVA konce. 😐
S hlednáním nepomohu, sry, protože mi to přijde jako bezúčelná činnost. Prostě vím, že to „svítící žluté“ občas viditelné na obloze je SLUNCE. A je mi fuk, že „tam ještě nikdo nebyl“, tudíž NEMOHU dokázat, že si z nás Její Excelence velvyslankyně PEKLA na Zemi led nedělá bžundu a ve skutečnosti je to jen zrcadlo odrážející prasátka pekelných ohňů směrem k Zemi". 😉 😁

elkon

Soud jej pravomocně třikrát osvobodil, nemá smysl se tím zabývat a hledat „mouchy“.

plebs

Když hledám v historii bylo jich velké množství jako A. Babiš a MV nechalo z velké části evidenci z kartovat.

Ametyst

Vida, jak umí Pepa25 konspirovat. Kdybych chtěla být jedovatá, řeknu, že Babiš, pokud donášel, tak jinému prezidentskému kandidátovi, řídícímu důstojnikovi Pávkovi. To je totiž ten rozdílný level mezi nimi. Mnoho lidí to ještě nepobralo.

MICK1959

😛:-P:-P Určitě nám vysvětlíš, so měla společného StB, jako složka Sboru národní bezpečnosti patřící pod Ministerstvo vnitra, s rozvědkou Československé lidové armády, patřící pod Ministerstvo obrany…:-P:-P:-P

Pepa25

led: protibabišovké táraniny mě také nezajímají, fakta ano. Např. https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zahranicni-stredni-evropa-cejchu-agenta-burese-se-babis-hned-tak-nezbavi-pritezuji-mu-tri-dokumenty-206137

led

Pepa25, ako viete, čo je „protibabišovská“ a čo je „probabišovská“ táranina? Mám pocit, že informácie získavate len pomocou médií, nie osobnou skúsenosťou.

led

Vážený aliendrone
Vaša nedôvera voči mojim tvrdeniam v odpovedi aje platná ako tvrdenie, že neprídeme na miesto, kde sa dúha stretá so zemou"
Taký klam, že „prísť na miesto, kde sa dúha stretá so zemou, sa nedá…“
Ajhľa, nedávno som videla ako dúha vyrastá z rieky a svojim 7farebným spektrom zatienila domy na opačnom brehu. Dokonca som ju aj odfotila, ale heč, žiadny aliendrone nedostane zobrazenú tvár krásnej Dúhy.
ps.
nebol to žiadny dúhový pochod, ani žiadna ruská propaganda

aliendrone

led>>> Ó nejkrásnější vílo pekelná, nevím co dodat. Snad jen že i můj dealer, od kterého občas kupuji trávu „má na skladě“ i leccos jiného. A to takového, že se z toho protáčejí oční panenky (ani jsem netušil, že něco takového LZE vůbec zakoupit). 😄

Ale kontakt NEDÁM, dnes sehnat dobrý shit, potažmo dobrého dealera, eh, to spíš prásknu kde si nechávám šít. A Vy (coby zkušená) jistě víte, že skutečný gentleman něco takového neprozradí ani pod hrozbou smrti! 😉 😄