Savier

Dokáže alkoholik žít štastný a spokojený život?

Z dlouhodobého hlediska.

Nejlepší odpověď
orwell

Z dlouhodobého hlediska nevím, ale v současné době má pouze alkoholik šanci vést šťastný a spokojený život. Tedy kromě krátkých období střízlivosti. 🙂

Další odpovědi
elkon

Alkoholik nemůže žít spokojený a šťastný život už z principu. Protože opilec ani neví co se kolem něj děje a co dělá (dělal) on sám.

Filip84

Ne.

Člověk je tím spokojenější, čím více žije realitou (přítomným okamžikem), a čím více si přítomný okamžik utváří podle svých představ.

Alkoholik stěží může žít realitou a přítomným okamžikem, když je namrdaný. 🤦‍♀️

Ethanolum je jed. V malých dávkách většině lidí prospívá, ve velkých dávkách škodí – jako (téměř) jakýkoli jed.

Alkoholismus je nemoc smrtelná. Jeden končí na celkový rozpad osobnosti, druhý zkape na cirhosu jater, třetí skočí z mostu, čtvrtý pod vlak, etc. etc. etc. Není otázkou jestli, je otázkou kdy.

Savier

orwell: Wow… Tahle myšlenka se nedá ani slovy popsat. Děkuji.

df

😄

Savier

Zase plácám blbosti. Moje odpověď asi nedává smysl :D Sorry.