HarpPlayer

Jak vrátím den v týdnu vedle datumu vpravo na hlavní liště u Windows?

V posledních verzích Windows zmizela možnost mít na dolní liště vedle datumu také ZKRATKU DNE V TÝDNU.
Např. út 21.05.2024

Jak jí tam vrátím, prosím?

Díky moc…

Odpovědi
Filip84

Otázka není v poli na otázku.

Justin1

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Cb4zK3dPwRo

· okno „Ovládací panely“ (klepnout na nabídku Start, napsat „Ovládací panely“ a stisknout „Enter“)
· vpravo odkaz „Změnit datum, čas nebo formáty čísel“
· v okně „Oblast“ tlačítko „Další nastavení…“
· v okně „Vlastní formát“ přepnout na záložku „Datum“
· v rámečku „Formáty data“ v poli „Krátký formát data“ na začátek připsat „dddd “ pro celé jméno dne v týdnu nebo „ddd “ pro zkratku dne v týdnu
· potvrdit tlačítkem „OK“ nebo „Použít“