Savier

Dá se alkoholismus zdědit?

Můj táta, děda i praděda byli alkoholici. Je možné, že bych tuto chorobu zdědil?

Nejlepší odpověď
cappuccino

Ano, da.
https://www.al­koholik.cz/za­vislost/dedic­nost/dedicnos­t_genetika_a_pre­dispozice_k_al­koholismu.html
da se toho najit daleko vic:
https://www.e­pivyziva.cz/al­kohol-poskozuje-nase-geny-aneb-proc-je-alkoholismus-dedicny/

Ale da se taky proti tomu neco delat!!

Další odpovědi
Rokio

Pokud těhotná žena užívá alkoholické nápoje, tak až se stane matkou, tak její dítě bude závislé na alkoholu.

df

Řekl bych, že docela určitě budeš v budoucnu alkoholik. Mám takového tucha 🤔

elkon

Zdědit za určitých okolností, ale alkoholik může mít i debilní děti.

Mp2

Zdědit asi stejně jako náboženství

Filip84

Ne, alkoholismus se opravdu zdědit nedá.

Genetika má, nějaký, vliv na schopnost odbourávat alkohol. Genetika má vliv na to, jak dlouho musíš pít a kolik toho musíš vypít, abys se stal závislým. Ale za to, že vezmeš do ruky flašku lahve a „řešíš“ s ní problém, za to žádná dědičnost nemůže.

Horší je to s výchovou, s nastavenými vzorci myšlení, s apriorismy, atp. Na to má značný vliv výchova, a pokud je výchova v alkoholické rodině, plus, samozřejmě, ta genetická zátěž, je velmi pravděpodobné, že se stane alkoholik i z potomka.

Ale znovu opakuju: že někdo vezme flašku lahve do ruky a „řeší“ s ní problém (nebo „problém“), za to žádná genetika opravdu nemůže.

plavcik

Myslím si, že se zdědí dispozice ,ale sama nemoc jako taková přímo ne. Stejně tak jako u hodně jiných nemocí.
Člověk tedy k tomu má nějaký předpoklad, ale nakonec se stejně může stát nemocný, stejně tak nemusí. Jen ta šance je vyšší.

Filip84

Savier: Tohle si pročti:

https://adica­re.cz/aktuali­ty/jak-poznat-alkoholika/

df

Já piju denně 3 piva. Občas mám období (trvá to pár dní), zkrátka takové etapy, jednou za měsíc, někdy 2 etapy za měsíc, kdy si před pivem crnknu 3–4 štamprle

Savier

Tak to máme podobně. Až na to, že u mě je těch štamprlí patnáct.

Filip84

Savier: Ti jebe? 🙄 To já vypiju tak za 1/2 roku – rok, patnáct štamprlí! 🙄🤦‍♀️