Kepler

Co znamená slovo „lex“?

Nejdřív jsem ho zaznamenal jako lex Babiš, teď zase lex Dukovany.

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Zákon

Další odpovědi
led

z latinčiny lex = zákon
v prenesenom význame: spor, kauza
kauza Babiš, kauza Dukovany

aliendrone

Doplním Ježíše, může to znamenat i soubor zákonů. „Lex Babíš“ je novelizace zákona o střetu zájmů, „lex Dukovany“ slyším poprvé. :)

Kelt

Latinsky lex, legis – zákon. Jinak herec Lex Barker hrál Old Schatterhanda . Ale nevím, zda to bylo skutečné nebo umělecké jméno. JInak bych to viděl na odvozené od Alexej.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.