JájsemRaibek

Co značí jednotlivé údaje na tabuli v Poslanecké sněmovně PČR?

Již se zde probíralo co značí Q. Ale co ty ostatní údaje? P, A, N, X?

Nejlepší odpověď
Human

Logicky:
P – pritomni
Q – kvorum (minimalny pocet hlasov za pre schvalenie)
A – hlasovalo za
N – hlasovalo proti
X – nehlasovali

Další odpovědi
Drap

Podle mne
P – přihlášení
A-aktuálně přítomní
N je sloupec pro hlasován
X-omluvení, momentálně nepřítomní

JájsemRaibek

Drape, teď bych to spíš viděl na X zdrželo se, protože pro+proti+X=pří­tomno.

Mc Merkurion

… ano, je to „zdržel se“ …

JájsemRaibek

Díky, pak mi to došlo. Ale ještě mi tam nesedí to HL. 52, jako hlasovalo 52? To snad hlasovalo víc.
To BOD 2 je zcela jistě bod číslo 2 programu ke hlasování.

Mc Merkurion

… to je „hlasování číslo: 52“ … voni maj jednotlivý hlasování očíslovaný …

JájsemRaibek

Aháá, takže voni o jednom bodě hlasují několikrát jo? Jako až to vyjde :DDD
Tak to mám teda dost.
Bod 2 = třeba EET, prošlo, neprošlo a ne, že se o to budu pokoušet padesátdvakrát.

Mc Merkurion

… ne, jsou různé pozměňovací návrhy k danému bodu a pak z toho vyjde onen paskvil >>> kdysi jsem sledoval přímej přenos, tak jsem se u toho bavil, dále maj očíslovaný hlasování, aby se snáze dohledalo, jaké bylo: například: https://www.psp­.cz/sqw/phlasa­.sqw?o=8&s=1&pg=1 jinak o hlasování zde: https://www.psp­.cz/sqw/hp.sqw?k=1302