Savier

Co všechno se platí z našich daní?

Dávky, platy politiků… A co dál?

Odpovědi
elkon

Citace z veřejného webu: „Daň je finanční částka, kterou musí občané nebo organizace platit státu v souladu se zákonem. Jedná se o způsob, jakým stát získává finanční zdroje na financování veřejných projektů a služeb, jako jsou například zdravotnictví, vzdělání, bezpečnost, infrastruktura a další oblasti“.

zjentek

Fondy, veskrze zahraniční, o kterých občan nemá tušení, že takové existují. Fusekle a palivo do motorky operativce z Hradu. Zbraně pro klíčové státy Evropy. Dále tyto prostředky ve správných rukách zajistí, aby další daně mohly být inflační. Děkuju.

OSHO

Nejvíce peněz jde na platy státních zaměsnanců a na důchody a školsví

Dochy

Prostuduj rozpočet…
Kromě politiků (některých) se platí školství, úřady, policie, hasiči, silnice, plní se obecní rozpočty (to se sám podívej, co se z nich např. platí u vás), samozřejmě se dokrývají důchody (většina by měla jít ze soc. pojištění) apod…

Pepa25

Našich? Kolik jsi už zaplatil?

da ny

Naše x vaše x jejich daně….
= celý chod státu (viz. elkon)
Všechny dávky nemocenského pojištění vyplácí okresní správa sociálního zabezpečení a hradí se ze státního rozpočtu (z příjmů z pojistného).
Sociální dávky – státem organizovaná solidarit
https://www.fi­nancnisprava.cz/cs/da­ne/danovy-system-cr/popis-systemu
Prostřednictvím daní se můžou dát prostředky tam, kde si stát (vláda) myslí, že je to potřeba………

FUNKCE DANÍ:
HTTPS://WWW.PRO­FISPOLECNOSTI­.CZ/CS/VEDENI-UCETNICTVI/FUNKCE-DANI/A-1444/
HTTPS://CS.WI­KIPEDIA.ORG/WI­KI/DA%C5%88OV%C3%A1_SO­USTAVA
Jak a proč nakládá stát s penězi a kde se o tom poučit?:
https://www.tran­sparency.cz/jak-a-proc-naklada-stat-s-penezi-a-kde-se-o-tom-poucit/
Za loňský rok získal stát na daních o 90 miliard korun víc, vláda to vysvětluje hlavně oživením ekonomiky
https://www.i­rozhlas.cz/eko­nomika/dane-ceska-republika-prijmy-2022-dph_2305200815_bko

da ny

Ovšem ekonomika stagnuje, propadá…
Jak už nás opět informují/masírují.

Savier

Děkuji. Hezký večer.