jana91

Co to znamená, když má někdo padesátku?

Dnes mi říkal, jeden starší člověk, když mluvil o svém minulém rizikovějším povolání elektrikáře – „tehdy, to jsem měl ještě padesátku“. Co by to mohlo znamenat? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Mohl mít 50 let, tedy padesátku. Ale zřejmě byl proškolený dle Vyhlášky 50/1978 Sb..

Záleží na jeho věku, tato vyhláška se stále „inovuje“, jak můžete zjistit v odkazu, který je uvedený níž.,

Vyhláška č. 50/1978 Sb. Českého úřadu bezpečnosti práce a Českého báňského úřadu o odborné způsobilosti v elektrotechnice

https://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/vyhlaska-c-50-1978-sb-ceskeho-uradu-bezpecnosti-prace-a-ceskeho-banskeho-uradu-o-odborne-zpusobilosti-v-elektrotechnice

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=vyhl%C3%A1%C5%A­1ka+%C4%8D.+50+o+e­lekt%C5%99in%C4­%9B

Další odpovědi
Drap

Přezkoušení podle vyhlášky č. 50

led

Platilo mu osvedčenie elektrikára podľa Vyhlášky 50/1978 Sb.Českého úřadu bezpečnosti práce a Českého báňského úřadu o odborné způsobilosti v elektrotechnice

Edison

Já jen doplním, že není „padesátka“ jako „padesátka“. Má různé paragrafy stanovující různé stupně elektrotechnické kvalifikace a s tím související činnosti, kteé může ten který vykonávat.