Anikitos

Co si myslíte o záhadných archeologických objevech, které se nedaří nijak logicky vysvětlit?

Vynálezy či nějaké jiné věci, z nichž některé sahají daleko do historie, do doby, kdy by se takové věci neměly vyskytovat?

Např.

  1. ”Londýnské kladivo” (malé kladivo — 15 cm — nalezené v Londýně, staré víc jak 200 milionů let, složené z 96% železa).
  2. Obrovská, 200 milionů let stará stopa ve skále. nachází se u města Mpaluzi na jihu Afriky (obrázek v článku v odkazu)
  3. Pumapunku – Chrámový komplex (megalit) postavený s naprostou přesností – na milimetry, z obrovských kamenů (z andezitu, aj.), které se zdají být vyřezané… a další takové megality
  4. Dýka v chrámu Tutanchamona ztvořena z kovu z vesmíru
  5. Stonehenge na dně jezera starý víc jak 10 000 let v Michiganu
  6. Nálezy po starých Egypťanech v USA staré skoro 5 000 let.
  7. Bagdádská baterie ze starověku, je to 14 centimetrů vysoký džbán z pálené hlíny s měděným plechem stočeným do tvaru válce a se železnou tyčí. Hrdlo nádoby bylo ucpáno asfaltem a vnitřek byl naplněn nějakou kyselou tekutinou (citronovou šťávou, octem,..).
  8. Dále – křišťálové lebky; nalezené lebky obrů (pravděpodobně faky); letadla a kosmonauti ztvárnění na historických budovách; a velká spousta dalších takových nálezů…
  9. Pak se třeba ještě uvádí ”mechanismus z Antikythéry,” řecký oheň a další řecké vynálezy, damascénská ocel, ale to až takové zahády nejsou… Věřím, že to ve starověku dokázali vyrobit/objevit. :)

Myslíte, že jsou některé z nich falešné, nebo že mají nějaké logické vysvětlení, či něco jiného? :)

https://neveda.cz/5-zahadnych-nalezu-ktere-by-nemely-existovat
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=DG6lmXMkmas
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Qv0r_kQ8Hhs
https://neveda­.cz/pred-5-000-lety-dopluli-egyptane-do-ameriky-jsou-pro-to-dukazy
http://www.epochti­mes.cz/20131206­21763/Kuriozni-historie-Stari-Egyptane-mozna-obchodovali-s-Amerikou.html
https://zpravy­.idnes.cz/tutan­chamon-meteoricke-zelezo-dzb-/zahranicni.as­px?c=A160602_164621_zah­ranicni_ekl
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bagd%C3%A1dsk%C­3%A1_baterie

Nejlepší odpověď
Kepler

ad 7. ano, člo o nejstarší Voltův článek, používaný pravděpodobně ke galvanickému pokovení.
Ostatní jsou senzacechtivé domněnky, často záměrně manipulované a zásadně bez důkazu.
Jednu bych taky měl: při ražení londýnského metra narazili na kus měděného drátu, což měl být důkaz, že Angličané už před tisíci lety znali drátový telegraf. V Moskvě při podobné příležitosti nenašli nic, což je důkazem, že už dávno předtím měli telegraf bezdrátový.

Další odpovědi
annas

Co si myslím? Nějak to neřeším. Když něco najdu na netu, přečtu si, někdy se divím, dokonce kroutím hlavou.

Je možné, že některé záhady nikdo už nikdy nevyřeší. Je něco mezi nebem a zemí…

Třeba Hliníkový klín z Aiudu.

"Jednalo se o pravidelný kus velice lehkého kovu, připomínající hliník. Tehdejší komunistická vláda celý objev důkladně utajila, ale informace z výzkumu se později dostaly na veřejnost.

Výzkum prokázal, že se jedná asi o 250 tisíc let starý předmět, který je tvořen až 12ti různými kovy, ale většinu tvoří hliník. Tato informace zanechala vědce doslova v úžasu, protože nejstarší známá výroba hliníku se datuje nejdříve kolem roku 1800 našeho letopočtu.

Objev tak vyvolal velké množství konspiračních teorií, z nichž některé hovoří o kusu z pradávné vesmírné lodi UFO, jiné zase, že se jedná o kus německého letadla z druhé světové války. Pravdou však dodnes pouze zůstává, že nikdo s určitostí nebyl schopen předmět identifikovat."
https://veda.in­story.cz/37-tajuplne-zahady-ktere-pravdepodobne-uz-nikdy-nikdo-nerozlusti.html

Co třeba brána do pekel? O čem svědčí její pojmenování? Viděl někdo vstup do pekla, když je někde schovaný za šípkovým keřem.?

Sice v tomto „pekle“ nežijí hříšníci, ale bakterie.

Svět se diví, člověk žasne.

Drap

Ano, myslím, že některá tato tvrzení jsou falešná.

aliendrone

Myslím, že je třeba být opatrný v nekritické důvěře k „záhadologické“ literatuře.

Hele, vzpomínám si na pana Ericha von Däniken a jeho světový bestseller „Vzpomínky na budoucnost“, kdysi v mládí jsem četl a MOC se divil – vždyť je to tak JASNÉ! (pokud bych dělal závěry pouze z jeho knihy) Jenže jak šel čas, příšel jsem na to, že ta kniha je snůška pokroucených polopravd a vyložených lží.

Sochy „Moai“ na Velikonočním ostrově? Ve „Vzpomínkách na budoucnost“ jsou vyrobeny z velice tvrdé horniny, na které si vylámou zuby i ocelové nástroje. Skutečnost? Jsou ze sopečného tufu > tvrdost přibližne jako vápenec – tedy 3! Atd. atd.

Tutanchamonova dýka nepochází z žádného jeho chrámu, ale byla nalezana v jeho sarkofágu. Už jen z toho můžeš usoudit, jací to asi byli „odborníci“ a co o věci OPRAVDU vědí, když takový blábol ochotně sepsali.

Že je ze železa? No a co? To se přeci už dávno ví, že je z meteoritického železa. To bylo tehdy stejně vzácné, jako dnes – a v té době to bylo něco tak vzácného že to dali vedle zlata přímo do sarkofágu. Nic na divení. A že to padá z nebe Egypťané věděli (takže kámen/kov „od bohů“ – další důvod k tomu, dát ten doslova „zázračně lehký, přitom pevný a tvrdý kov“ (proti bronzu) přímo k faraonovi do sarkofágu.

Kovy už tehdy znali (měd, cín, bronz) a opracovávat uměli, železo s vysokým obsahem niklu (tedy meteoritické) je dobře kujné i za studena a jestli ho trochu ohřáli (není podmínkou), není nic divného, že vyrobili/vykovali nožík. Ty už dělali celé věky z jiných kovů. Prostě spadl železný meteorit, někdo ho našel a z (tehdy) velevzácného nevídaného materiálu udělal nůž, když zjistil, že to jde. Žádná záhada se NEKONÁ.

Starověcí Egypťané v Americe? No a proč ne, pravda, dorazili tam s „mírným zpožděním“ 8000 let před skutečně prvními lidmi (lidské osídlení Ameriky), ale co už, to je přeci maličkost. Technologii na to, aby tam dopluli měli, to dokázal pan Thor Heyerdahl přeplutím Atlantiku na rákosovém člunu „Ra II“, postaveném podle staroegyptských vzorů. O5 nic záhadného.

Nemám povědomí o těch ostatních věcech, ale pokud mi pošleš odkaz na SERIOZNÍ a především ODBORNÝ zdroj, mrknu na to. Pokud to ale jsou zdroje jako „Mysteria přírody“, „Záhady života“, „UFO mezi námi“ apod. publikace, či záhadologický web – ty nemá cenu číst, „borci“ si BĚŽNĚ pletou stopy a metry (i když si myslím, že záměrně), nemluvě o „zvážení“ Chufuovy pyrmamidy, kde se dopracovali k hmotnosti 10EXP23 tun!! Co dodat… ;) :D :D

Prostě jako první musíš pochopit, že „záhadologie“ je kšeft – a ne bezvýznamný! A jestli záhady nejsou dost senzační, tak se tomu „trochu pomůže“ , hlavně aby se prodávalo/četlo, protože prachy jsou vždy až na prvním místě! ;) :D :D

anonym

Co si o nich myslím? No to je těžké ale rozhodně mi je jasné, že mimozemštané to vyrobit nemohli, nechápu totiž jak by se sem dostali.To, že něco nejde vysvětlit hned neznamená, že to nejde vysvětlit vůbec. Taky docela nechápu proč všechny neobvyklé výtvory či stavby jsou přikládány mimozemštanům nebo proč někdo přemýšlím nad jejich využitím, vždy i dnes stavíme věci třeba i pro zábavu nebo okrasu, i dnes jsou stavby velkolepé, tak proč by nemohli být i tenkrát, to platí i o vynálezech. Lidi jsou odjakživa vynalézaví bez ohledu na dobu ve které žijí. Ale vezmu to popořádku.

  1. Londýnské kladivo – kdo vlastně může s jistotou říct že je to přesně 200 mil let. A jestli je, tak jak je možné že to vůbec existuje když ho neměl kdo vyrobit. No budto zkrátka primitivní nástroj našich předků nebo věc mezi nebem a zemí.
  2. Velká stopa – no bud to se jedná o podvrh a nebo že by Goliáš či nějaká pradávná vyhynulá rasa lidí?
  3. Pumapunku – no proč by to nemohli postavit lidi jen protože je to s přesností na milimetry? Jak jsem už psal člověk je odjakživa vynalézavý tvor. Není to jediná zvláštní stavba starověku.
  4. Dýka Tutanchamonova – no to může mít prosté vysvětlení. Jednoduše kovy z meteoritu. A nebo že by si jí přinesl sám z vesmíru?
  5. Stonehedge na dně jezera – no zřejmě vznikl podobně jako Stonehedge ale je o dost menší, nevidím důvod proč by nemohl být postaven lidmi. To jezero v té době tam ani klidně nemuselo být, třeba bylo vyschlé nebo nebylo vůbec.
  6. Nálezy po egyptanech v USA – no Kryštof Kolumbus nebyl jediný kdo objevil ameriku, slyšel jsem že se tam objevili stopy i po starých římanech, taky i vikingové tam byli dřív, tak proč by se tam nemohli dostat i oni?
  7. Bagdádská baterie – bud to experiment nebo vynález na svou dobu šíleného vědce a objevitele nebo podle jedné z oficiálních hypotéz šlo o schránku uchovávající papyrové svitky.
  8. Křištálová lebka – podvod stvořený ve 20. století, lebky obrů – souvisí to s tou stopou, klidně mohlo jít bud to o Goliáše a obři skutečně byli nebo šlo o nějakou rasu, kosmonauti ztvárnění na historických budovách – pokud narážíš na toho v té katedrále tak ten tam byl záměrně přistavěn během rekonstrukce ve 20. století a lidi to žerou jak ovce.
  9. To vše se dá vyrobit i dnes a ve starověku vynálezy a objevy jen překypovali.

orestez

Kamenné megality jsou přírodní beton, geopolymer.
Našel jsem na Ulož.to zajímavý soubor. Stáhni si jej… https://uloz.to/!U­PUriqXYeThq/ka­menne-megality-v-sacsayhuaman-mp4
https://www.da­ilymotion.com/vi­deo/x6d3ita

orestez

Londýnské kladivo je podvod. Vysvětlení se dá vygooglovat.