SEmperor06

Co prodává církev a neni to hmotné?

Prosím vás mám pro vás hádanku a ta je: Co prodává církev a neni to hmotné?

Prý je to nějaká jejich finta…

a odpustky to nejsou.

Nejlepší odpověď
annas

Církev kdysi prodávala odpustky, pro nimž bojoval naař. Hus.

Jinak služby – křest, zpověď, sňatek, pohřební obřad atd. – vím, že za rozloučení se zesnulým se platí. Ale tyto služby prodává jen tomu, kdo je potřebuje.

Podle směrnice se u církve považuje za nehmotný majetek toto

"Nehmotný majetek.

Do této skupiny se zahrnou projekty, studie, programové vybavení apod., pokud je hodnota tohoto majetku větší než 2000,– Kč.

Nehmotným majetkem se pro účely této směrnice rozumí též finanční majetek (zůstatek v pokladně a na bankovních účtech), pohledávky a závazky. Finanční majetek je inventován ve výkazech hospodaření farnosti."

Https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:4HYg­jiGpIFwJ:https://www.bcb­.cz/wp-content/upload­s/2017/11/Inven­tarizace-smernice.doc+&cd=5&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

Další odpovědi
Mc Merkurion

… svědomí, říkaj tomu odpustky …

… to je jasný, že nejsou, život ti nic neodpustí …