Jikra

Co je culifinda?

Vite co je to culifinda nebo čemu se tak říká?
Chtěli byste jí?

Nejlepší odpověď
johana 56

Káva vařená z melty,cikor­ky.Černá nebo s mlékem.Stávala kdysi v kameňáku na peci…

Další odpovědi
annas

Culifinda – slabá či špatná káva, původně z cikorky. Původ názvu z němčiny – Cikorikafe, odtud cikorikafinda – zakončení -nda podle brynda. Další tvary zrkacováním.

Jako dítě jsem ji pila. Matka ji vařila ze žitovky, pozdějí melty a přidávala cikorku.. Docela mně chutnala. Nedávno jsem si koupila porcovanou meltu v sáčcích, ale nechutná. To je opravdu brynda.

anonym

Slabounká káva ?

anonym

Já rád dobrou tureckou – takže nechtěl…
Na druhou stranu – pívával jsem ji v dětství, takže jako vzpomínku bych si možná dal.
😉

marci1

Culifinda je „špatná káva“, uvařená z náhražek kávy. Toto označení se používalo familiérně a s humorem.

elektrikář

Náhražka za pravou kávu, z cukrovky, čekanky a praženého žita. Vařívala se za první i druhé světové války.