cappuccino

Chteli byste nahlednout to nejvetsiho obytneho domu sveta?

My Evropane mame o Cine trochu zkreslene predstavy. Zde muzete nahlednout do nejvetsiho obytneho komplexu sveta:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=PgVXPEORu­A0
Pod jednou strechou tam bydli 20 tisic obyvatel. Dum se nachazi v Hangzou, nedaleko Shanghaje. Krome bytu tam jsou restaurace, obchody, fitka, bazen, klubovna, kadernictvi, vsechny mozne sluzby, firmy atd. Jedine, co musite mit, je mobilni telefon, bez nej se tam nikam nedostanete. Nekteri obyvatele neopousteji areal po dobu nekolika tydnu nebo i mesicu.
Me osobne tohle video tak trochu desi. Po shlednuti jsem se rada prosla po sve zahrade😊
Myslite, ze by se vam zivot v takovem prostredi libil?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Rozhodně ne, díky. To je přesně to, co pro nás psychopati na Davoském fóru a na summitech G7 a G20 plánují. Podezírám je, že se inspirují v Číně v tom, jak skřípnout lidi, aby byli raději doma v lockdownu. Ostatně Čína je ekonomicky úspěšná, tak psychopati ani nemusejí zakrývat, kde se inspirují.
Klíčové slovo- 15timinutová města.

Další odpovědi
Pepa25

Co je „bydlení budoucnosti“ je potřeba brát s odstupem. V ČSSR byla kdysi jako progresivní postavena socialistická vesnice Rovná nebo Koldům v Litvínově – jak to tam dnes vypadá, se může jít každý podívat …

elkon

Nemám zájem.

aliendrone

Dokážu si představit, že být mi o „trochu“ dekád méně, tak by mě to bralo. Dnes spíše vítám lůno přírody, klídek a samotu. 😄

BTW – v Číně si bez mobilu nikdo ani neprdne. I obyčejný čistič bot si nechává platit mobilem WeChatem, užívá se jako doklady (řidičák, zdravotní nebo třeba covidpass) a konče podáním daňového přiznání několika tapnutími. To jen stále více zaostávající a krachující západ nepřetržitě onanuje s všelijakými miliony kartičkami. 😕

cappuccino

@Ametyst: ono vubec neskodi, znat zbrane sveho nepritele!

cappuccino

@Pepa25: dekuji za odkaz. To je zajimavea pro me nove.

Ametyst

Cappuccino: Přesně tak. Proto se dnes tak rádo zastírá i to, kdo je nepřítel, a kdo spojenec. 🙂 Nezapomenutelná je scéna z bondovky Skyfall, kde je šéfka MI6 (Judi Dench) na mítinku s ministryní vnitra, a má tam řeč o tom, že „nepřátelé nejsou vidět na mapách. Jsou to jednotlivci…“ Stojí to za to vidět.
Přeju hezký den.