zjentek

Cena zlata opět strmě padá?

Zaznamenal jsem maximum na 1.477 kaček a nějaký haléře za gram, nekdy začátkem prosince. Od té doby Au opět padá a padá, už jsme někde na 1.442 za gram. Přitom prognózy hovořily zcela jinak, Au mělo letos růst a začátkem příštího roku jak by smet (jasné důvody nerozvádím). Děkuju. 🤷‍♂️

Elkone a na co přesně znám odpověď? Že jsem něco někde četl ještě neznamená, že autor čtiva byl při psaní chytřejší, nežli ty jsi. Děkuju (přestože ses tedy nijak nepředvedl).

Nejlepší odpověď
Pepa25

Cena zlata je na dlouhodobých maximech – důkaz: https://www.kur­zy.cz/komodity/zla­to-graf-vyvoje-ceny/1g-czk-3-roky Výkyvy 1–2 % jsou naprosto nezajímavé. Samozřejmě všichni obchodníci se zlatem teď mají žně a radí kupovat, ale právě teď se chytají hejlové na povídačky, že minulý vývoj bude pokračovat „jak by smet“ 😉

Další odpovědi
Emefej

Přesně před rokem bylo Au za 1781 USD, dnes je za 1978 USD. Já žádný strmý pád nevidím.

aliendrone

Na SLATÍÍŠKO musíš pohlížet JINAK. Nechci se zaplétat do dlouhé konverzace, prostě použij ten odkaz od Pepy25 a změň časové období grafu na MAXIMUM. Pak ti to bude IHNED JASNÉ. 🙂

elkon

Když jsi to četl, tak se ptáš na co? K čemu je dotaz, když znáš odpověď ? Honíš body?

zjentek

Elkone a na co přesně znám odpověď? Že jsem něco někde četl ještě neznamená, že autor čtiva byl při psaní chytřejší, nežli ty jsi. Děkuju (přestože ses tedy nijak nepředvedl).