Rokio

Byl to maximálně přestupek, když jsem si vynutil přednost na zebře, abych stihl autobus?

Autobus byl ode mě přes 200 metrů daleko, když jsem ho uviděl. Začal jsem rychle běžet, abych ho stihnul. Na přechod pro chodce jsem vběhl, přičemž řidič osobního automobilu zleva byl 30 metrů daleko a auto zprava asi tak 40 metrů daleko. Nedošlo ke kolizi, ani k prudkému brždění obou řidičů. Jenom trochu zpomalili, protože jsem ten přechod přeběhl rychle.

Kdyby mě srazilo auto, tak by mi to ani tolik nevadilo. Spíše se bojím, že bych mohl jít do vězení za tohle, nebo minimálně bych zaplatil mastnou pokutu.

Je polehčující okolnost, že jsem spěchal? Asi ne, ale domnívám se, že z morálního (ne z právního) pravděpodobně ano.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Mnoho bezohledných spěchajících chodců by se vrhlo do vozovky, a nenamáhalo se použit zebru. Ty jsi šel správně. Neudělal jsi nic špatně. Řidiči předvídají, že chodci přecházejí po zebře.

Další odpovědi
Filip84

Ne, není, ani z morálního hlediska.