Rokio

Byl Rumburak podřadný čaroděj?

Vždyť to byl čaroděj druhé kategorie. Ne té první.

Odpovědi
Drap

Takový slabší průmět

Disraeli

Říkali to v tom seroši, ale za jedno nepůsobil ani trochu jako čaroděj, za druhé zde nebylo vidět nic o žádných kategoriích a velikosti moci v praxi.
Vypadalo, že většinu moci mají jen ty prsteny (a pláště) a bylo jedno, kdo ho měl a mohl s ním dělat, co chtěl.
Všichni to byli docela amatéři a vcelku neschopní, Rumburakovi se nedařilo na co sáhl, všichni ostatní taky představovali jedno velké selhání. Třeba Vigo čaroděj údajné „první kategorie“, si několikrát nechal urkást prsten i plášť přímo pod nosem a doknce 2 ze 3 (4) prstenů jim zničili. De facto 2 ze 2, kdyby Rumburak neobjevil hned na záčatku další 2 (zajímavé, že pak použával jen jeden – a ten další jakoby neexistoval). A bez prstene byl i Vigo zcela nahraný jako každý každý jiný. Za celou dobu v seriálu tam vlastně k ničemu moc nebyl, akorát na konci vzal Rumburaka válečkem po hlavě. Nebyl zde vidět rozdíl mezi obyčejným člověkem/smrtel­níkem a čarodějem… Kdo měl prsten nebo jiné kouzelné předměty, ten měl moc. Kdo ty předměty neměl, ten neměl ani žádnou moc.
Navíc si tam říkali černokněžníci (včetně Viga).. což je trochu divné, protože to by měl být zlý čaroděj.
Je to jen pohádka… logičnost aj. bych tam nehledal.

Disraeli

Třeba takové ty čarodějnice vykazovaly že mají nějakou moc i bez prstene/předmětů. A Rumburak se jednou, dvakrát na konci seriálu proměnil v havrana/krkavce i bez prstenu – přestože dříve to neudělal (i když by se mu to v mnoha situacích kdy byl bez prstenu hodilo).