majki636

Berete nějaké vitamíny na posílení imunity? Jestli, ano tak jaké?

Odpovědi
JežíšKristus

No základem je strava, vynechat rafinované (průmyslově zpracované) potraviny = 80 % výrobků prodávaných v obchodech. Vyhnout se mléčným kefírům (enormní množství cukru), slazeným vodám (cukry), baleným vodám (mikroplasty), pšeničnému chlebu (zánětlivý).
Každý doktor vám potvrdí, že veškeré civilizační choroby pocházejí z naší stravy, tj. hlavně cukrovka, infarkty ve 40 letech, problémy spojené s nadváhou. V Evropě vedeme v míře nadváhy v populaci.

Když se zbavíte závadné stravy, tak stačí zejména jíst zeleninu (zejména zelenou zeleninu – pro muže pro tvorbu testosteronu), mírně i ovoce (obsahuje dost cukru). Pohyb na slunci (vitamín D).

Jinak vitamin C v kapkách (drops) – abyste se vyhnul pilulkám/tabletám (mikroplasty). Rybí olej. Jako prevence chřipky pomeranče, případně zakoupit betaglukan v lékárně.

Čím tmavší jídlo (borůvky apod) – tím více podporuje imunitu.

IvkaH

Dost věřím bylinkám, takže podle toho i vypadají mé doplňky stravy. Poslední rok a půl beru tady tu bylinnou tinkturu https://www.al­taherba.cz/de­tox/kouzelne-kapky-tinktura a musím říct, že se držím velmi dobře a opravdu si nepamatuji, kdy naposledy bych byla nemocná.

KratochKarel

Žena veškeré vitamíny, jak pro nás, tak i pro děti kupuje od naturevia. Je fakt, že konkrétně imunohelp bereme dlouhodobě a nepamatuju si, kdy bych byl naposledy nemocný.

Millisek

Jediné co beru je vitamín C a zinek od rosenpharmy a toť vše. Přijde mi to naprosto dostačující. Jsem zdravá jako řípa, tak co víc si přát.

Vercule

Když už vitamín C, tak je vhodné ho brát v lipozomální formě, kdy dochází k jeho většímu vstřebání.

majki636

A v té lipozomální formě je to vhodné i pro děti ?

Vercule

Pro děti bych spíš volila kolostrum. Když se podíváš na senzamedical, tak ho mají a to složení je čistě přírodní.

majki636

Myslíš tady to kravské, ano ? https://www.sen­zamedical.cz/sen­za-colostrum-pro-deti-kravske-kolostrum-60-tobolek/

Vercule

Ano, to je ono. Četla jsem na něj super hodnocení od maminek v diskuzích.