anna.m

Aplikace na hlídání zóny tepove frekvence

Hledám aplikaci na hlídání zóny tepove frekvence, myslím jako ze bych nastavila spodní a horní hranici a aplikace by mě upozornila když budu pod, nebo nad. Nejlépe na Apple Watch. Snad jsem to napsala srozumitelne. Dě­kuji

Odpovědi
Kazatel

Používal jsem na to Endomondo, to již ale skončilo. Důležité je pro jaký druh pohybu (sportu) to chceš a taky, které aplikace to mají free a které až od placené verze.

Že se tu nic kloudného nedozvíš jsem tak nějak čekal 🙂, tak pro neználky alespoň odkaz. https://viruzin­.czechvirus.cz/zo­ny-tepove-frekvence-co-jsou-zac-a-jak-se-v-nich-vyznat/

Gus_Fring

Mohu se zeptat, proč?

seraphico

"Oznámení o vysokém a nízkém tepu:

Pokud vaše tepová frekvence bude déle setrvávat nad nebo pod zvoleným počtem tepů za minutu (BPM), Apple Watch vás na to můžou upozornit. Tato oznámení jsou k dispozici pouze na Apple Watch Series 1 nebo novějších a pro uživatele starší 13 let.

Oznámení o srdečním tepu si můžete zapnout při prvním spuštění aplikace Srdeční tep na Apple Watch nebo kdykoli jindy na iPhonu:

  1. Na iPhonu otevřete aplikaci Watch.
  2. Klepněte na panel Moje hodinky a pak na Srdce.
  3. Klepněte na Rychlý srdeční tep a vyberte BPM.
  4. Klepněte na Pomalý srdeční tep a vyberte BPM."

Zdroj: https://suppor­t.apple.com/cs-cz/HT208931

Karel Brož

Vím o tom, že Apple Watch mají senzor tepové frekvence už docela vychytaný, ale přesto bych to stále nepovažoval za 100% spolehlivý údaj. Pro sportovní účely, které popisujete, si myslím, že by se mnohem více hodil nějaký hrudní pás propojený s hodinkami – ten sám používám již několik měsíců a jsem nadmíru spokojen. Sehnat ho můžete za pár set korun, zkuste se poohlédnout po nějakém slevovém kuponu například na stránkách https://slevo­vykupon.net/ 🙂

anna.m

Seraphico… o tom vím, ale píší tam že to oznámení měří když jsi v klidu

anna.m

A navíc to oznámení je až po 10 minutách 😀

seraphico

Tak co třeba toto?

https://heartwat­ch.tantsissa.com/

„Za mě nejlepší aplikace pro sledování srdeční aktivity. HearWatch je v AppStore placená, stojí 79 Kč, ale na druhou stranu je ze všech aplikací nejhezčí a nabízí nejvíce funkcí. Naměřená data vám opět ukazuje trochu jinak, než Zdraví nebo Cardiogram a co je užitečné – můžete se nechat upozornit notifikací na to, když se vám náhle zvýší, nebo sníží srdeční tep.“

https://www.ces­kymac.cz/nejlep­si-aplikace-pro-mereni-srdecni-aktivity/

anna.m

Seraphico díky moc, to je přesně co jsem hledala. Sice v angličtině a placené ,ale naprosto splňuje vše co jsem chtěla. Děkuji

seraphico

Není zač. 🙂

anna.m

Bylo by mi jedno jestli je to placené, je to na elipticky trenažér a právě zvedat pořád ruku a koukat jestli jsem ještě tam kde mám být je dost otravný.

seraphico

A kterou verzi watchOS máte? Od verze 5.1.2 by taková funkce měla být přímo v hodinkách.

anna.m

WatchOS 8.7

anna.m

Abych věděla jestli přidat nebo ubrat… zůstat v určité zóně tepu.

Gus_Fring

Domnívám se, že Ti je úplně k ničemu vědět, v jaké jsi tepové zóně.

anna.m

Proč myslíte?

Gus_Fring

Pokud to děláš kvůli tomu, že očekáváš, že budeš v určité tepové zóně pálit tuky, tak to úplně není pravda. Respektive v té zóně je budeš pálit více než v jiných, ale vyšší tepová frekvence je pro běh vždy lepší, protože spálíš ještě více kalorií → takže nakonec ubyde více tuku. A kolikrát je HIIT účinnější než steady state cardio.

anna.m

Ano, chci spálit více tuku, máš pravdu, proto si chci nastavit svoji zónu která bude podle mě ok