Kateřina Šil

Agresivní slepice!!! Co s ní mám dělat?!

Dobrý den,
máme mladou slepici, ještě nedávno (před 3 měsíci) jsme měli kohouta. Spolu se spářili ale žádné kuřata. Až teď slepice vlezla do kurníku a sedí na všech vejcích. Když chceme vybrat vejce, začne na nás útočit. Nemyslí si že je vychová do kuřat nebo tak něco? Na kuřata je už nějak pozdě? Včera jsme ji vajíčka vzali ale ona si snesla další 3 za den a zase na nich sedí. Co s ní máme dělat, chodí se nažrat ven ale jinak tam je celý den. Prosím, poraďte. Už žádného kohouta nemáme.

Nejlepší odpověď
Drap

Je to přirozený stav. Slepice zřejmě kvoká. To je příroda a její rozhodnutí se obtížně mění. To že se stává agresivní, je logické chrání své případné mladé. Ta slepice neví, že bez kohouta nebudou kuřata. V každém případě musíš dát slepici samostatně, bez možnosti sedět na vejcích. Pokud si snese, tak jí ho odebrat. Taky se to dělávalo tak, že taková slepice se vzala a ponořila celá na chvíli do nádoby s vodou./do sudu a podobně./Většinou to po několikátém pokusu pomohlo. Neni mě jasné, proč by bylo pozdě na kuřata. Je jaro a je to přirozená doba. Do podzimu je lehce vychová, bez ztrát z umrznutí a podobně. Pokud nemáš kohouta, vyměň 10 – 15 vajec se sousedem, který kohouta má, a nech ji sedět na nich. Dostane se ti tak alespoň nová krev do chovu.

Další odpovědi
annas

U nás se to řešilo tak, že se slepice umístila pod tzv. „řičici“, síto. bylo kulaté v dřevěném rámu-. Nebo do králíkárny – bez podestýlky. Jakmile nebude mít slepice pod sebou teplo, tak asi do 5 dnů kvokat přestane.

Dávat i méně žrádla, samozřejmě vodu..

Pokud už nemáte kohouta, vejce nejsou oplodněná, takže by se kuřáka nevylíhla. Vejce by se zkazila.

j

Pepa25

Ta slepice kvoká, což je poměrně normální. Tři vejce za den ale určitě nesnese 😉 prostě sedí na snesených. Odlákat ji třeba na krmení a vejce jí brát. Česem ji to přejde. Případně další tipy:

Zdroj: https://www.sle­picar.cz/blog/21-co-delat-kdyz-slepice-kvokaji.html

autacek

Prý přeučovat sleluci… na polívku s ní!

ReHu

To asi ano. Nejspíš si myslí, že bude mít kuřátka.
Zkuste vychytat, ve kterou dobu se chodí nazobat a v tu dobu vejce odebrat.

Dochy

Tak pokud 3 měsíce nemáte kohouta tak to moc na kuřata nevypadá. Nepíšeš kolik máte slepic, ale předpokládám, že víc. Kvokající slepice si naškudlí i ostatní vejce a pokusí se je vysedět. 3 vejce za den nevypadá moc pravděpodobně. Pokud se dobře pamatuju, tak naši nevhodně kvokající slepici dávali někam na samotku (do menší klece) dokud ji to nepřejde. Ale osobní zkušenosti nemám.

dudu

Vejce prosvítit zda-li se v některých nevyvíjí zárodky. Pokud ne, slepici na pár dnů držet v temné místnosti.

Karolajn

Babička takové slepice dávala domokrého pytle.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.