Savier

Vadí vám neodnímatelná víčka na PET lahvích?

Viz. Obrázek.

Myslím si, že je to blbost. Zase nás šikanují eko teroristi. Řešení by bylo zakázat láhve z plastu a zavést skleněné, vratné. To je jen můj názor.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Ano, vadí mi

Nejsou neodnímatelná… jen musíš škubnout. :D ;) Každopádně je to práce navíc a i tak to tam zavazí (když piješ z flaše). Takže vadí.
Ještě horší jsou papírová brčka, která se do 1 minuty rozpadnou/změknou. Horší u pití (třeba 0,5 l), které nechceš vypít naráz, ale chceš ho vychutnat.

Další zbytečná věc, která nic nezachrání.. Kdo chce to urve, kdo chce, to zahodí. A rovnou i třeba s celou flaškou. Chování lidí (a jak jim v něčem zabránit), jejich návyky/zlzovyky, přístup apod., není ani tak o přizpůsobování vnějších věcí a v regulování, jako spíš ve výchově a nastavení společnosti. Ale to je tak, když je vše liberální a nic se lidem nesmí vštěpovat (jako dobré mravy), mít něco nastavené, být přísný atd. Volný přístup ke všemu.
Jako zakázat lidem graffiti; třeba přísněji pokutovat a trestat, zavést víc hlídek, úplně zakázat spreje a další nesmyslnosti (bez pozitivního efektu). To by vůbec neznamenalo, že by se přestalo čmárat nebo by se to dokonce omezilo. Aneb Kdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde. :D
„Vzdělávejte děti a nebudete pak muset trestat dospělé.“

Další odpovědi
cappuccino

Ano, vadí mi

Hlavne v aute je skoro nemozne si ji sam otevrit a napit se!

Filip84

Ne, nevadí mi

Proč by? Já to prostě chytnu a urvu to! 🙄

GM

Ano, vadí mi

Vždy ho hned odtrhnu, což třeba dětem nebo starým lidem jde těžce.

Dochy

Ano, vadí mi

Jak píší kolegové…
Nečekaně jsem na tento uzávěr narazil když jse se chtěl občerstvit během řízení. Docela šok. Otevřít to jenou rukou je dost problém (zvlášť když to člověk nečeká) a i pak to překáží.
Chápu ten dobrý úmysl za tím, ale myslím, že jsme od moře docela daleko a že naše společnost je ekologicky poměrně uvědomnělá a není ji třeba tímto trestat. V proovnání se zeměmi, kde se veškeré odpadky háží rovnou do moře…

Africanus

Ano, vadí mi

Se*e mě to :)

Emefej

Jiná odpověď

Mok z PETky jsem nepil už několik let, ani jsem si nevšiml, že tam nějaký takový nesmysl je.

zjentek

Jiná odpověď

Tčicet let jsem bolestně plakal nad skutečností, jakým způsobem se naše tzv. společnost vyvíjí. Ale posledních pět (od kovidu) už nepláču. Pochopil jsem po té době, že mé vzlyky a nářky nikomu nepomohly. NIKOMU. Těch posledních pět let, životem už jen slepě a odevzdaně kráčím, tak nějak rezignovaně a čekám nejspíše na jeho konec. Že pak snad bude lépe. Přesněji, tím, že rezignovaně kráčím s proudem, vlastně ani nevím, na co čekám. Ale tam na konci cesty je konec, takže asi se zde vyplatí skutečně čekat na ten konec 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️. Děkuju.

„Blaze těm, kdo pláčou, neboť oni budou potěšeni“… NEPLATÍ, NEBUDOU (citem zlo nenapravíš, nepomůžeš… utrápíš se).

paul1

Ano, vadí mi

A nepochopil jsem účel tohoto výmyslu.

Mp2

Ano, vadí mi

Kazatel

Ano, vadí mi

MonkeyKing

Ano, vadí mi

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

‚Lidé nedbají o vlastní potomky, nýbrž je náhodně a naprosto lehkomyslně plodí a potom zcela ledabyle vychovávají. To je nejhlavnější příčinou špatnosti a ničemnosti většiny lidí.‘

‚Všechny dobré a krásné vlastnosti je nutno cvičit.‘

Savier

Filip84: Tak na ně! S námi nebudou vyj*nazvat. I můj kamarád to tak dělá. Jenže mám strach, že zachvíli to začnou vyrábět z nějakého super silného plastu, tak aby to člověk neutrhnul :D Jednou jsem v práci chtěl utrhnout takovou speciální lepící pásku, normálně jsem to trhal zuby, nehty, vší silou a nic. Něco takovýho myslím. To pak budeš mít po patkách a budeš se muset přizpůsobit EU!

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

Savier

vyjbávat. Blbec autocorrect!