Rokio

Proč se říká, že když se člověk při práci zraní, tak pak je ta práce na nic?

Co když člověk odvede pořádný kus práce a způsobí si malý šrám na ruce? To je pak zbytečné, i když hodnota jeho práce měla kupříkladu několik tísícovek?

Nejlepší odpověď
JK2021

Já zase slyšel, že práce vykoupená krví (v případě zranění doslova) je naopak hodnotnější… protože člověk musel pro její zvládnutí/dokončení něco hodnotného obětovat.

Další odpovědi
Drap

Nikdy jsem nic rakového neslyšel. Pokud se někdo zraní, tak je to jeho neopatrností a nešikovnosti. Hodnotu hotové práce to neovlivňuje.

elkon

Nic než bláboly.

Tonda Káňa

JK2021, co takhle nájemná vražda? Někoho zraníš, tak, až zemře. Obětuješ hodnotný život někoho jiného, je to tvá práce. Je pak tato práce hodnotná?

JK2021

Tonda Káňa: Ano je, ale pouze pro toho, kdo z ní benefituje, obecně však samozřejmě ne.