zjentek

Pokud křesťané konzumují v podobě chleba a vína vlastně tělo a krev Krista, jde tam o určitou formu kanibalismu?

Odpovědi
Drap

Ne, nejde

Roman71

Ne.
Víno pouze symbolizuje Ježíšovu prolitou krev ve prospěch všech lidí, a nekvašený chléb Ježíšovo dokonalé tělo, které bylo dáno jako výkupné nejen za Adamův hřích, ale ve prospěch všech lidí. Také těmito symboly byla uzavřena smlouva o království pro omezený počet vyvolených pro život v nebi.