Filip84

Pohnulo by s vámi, kdyby někdo na protest proti vám „dělal Husa“? 🤓

Kdybyste byli „sultán“, nebo jiný lenní pán, „pán nad životem a smrtí“. Nebo vysoký stranický činitel, člen politbyra. Nebo soudruh president, prostě osoba která by spoluutvářela politiku.

Tak, dejme tomu, jste taková osoba, a na protest proti vám, vaši politice, se na rynku poleje 🤪 palivem, škrtne zápalkou (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Ri-7-MDUSjo&ab_chan­nel=MichalTu%C4%8Dn%C3­%BD) a požár zaplane.

Hnulo by to s vámi? Přemýšleli byste nad svou politikou? Nad svou činností, atp.?

Se mnou ne: dětem zápalky do ruky nepatří a zabít se není forma protestu, zabít se je blbost. 🙈🤓

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Rokio

Ano.

Přišlo by mi to nenormální a velmi zoufalé. Zdravý člověk si nesáhne jen tak na svůj život.

Leon4

Ano.

zjentek

Ne.

Ano, pohnulo. Můžu si třeba přiskočit odpálit cígo 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

df

Navíc je rozdíl, když ti vezme někdo život, nebo si ho vezmeš sám. Takže Palach a Hus je jablko a hruška

Filip84

df: No, není v tom rozdíl, protože Hus měl na výběr, řeknu-li to úplně jednoduše, nikdo ho upálit nechtěl a tím, že „neodvolal“, všecky nasral. Jasně, už by nebyl farář v nějaké Horní Řiti, už by nikdy nekázal, jak bylo tehdejším mravem, dožil by někde, vklidu, v klášteře. Ale měl tu možnost! 😅

df

Tlačíš lidi do kouta. Buď tak, nebo tak. Buď černá, nebo bílá. Život nejde žít ode zdi ke zdi.

Filip84

df: Netlačím – nějak by to na Tebe zapůsobilo, a v konečném důsledku jiná odpověď, než ano, nebo ne, možná není. Jo, co by k ní vedlo, jestli bys jako měl „hned jasno“, nebo bys nad tím třeba dumal, ale nakonec … – tak nebo tak, to už je jiný příběh.

df

Filip84:
Ad1:Co když chci odpovědět, že jednou by to dle okolností mohlo být tak a jindy jinak?
Ad2: to nic nemění na tom, že v jednom případě byl život vzatý a v druhém si vzal život sám. To znamená, že Palach jednal proti svému svědomí (jako všichni sebevrazi) a jednat proti svědomí je hřích. Hus proti svědomí nejednal, takže se hříchu nedopustil. On svůj život obětoval za svou pravdu. Těžko vysvětlit materialistovi😕 Palach si u posledního soudu nemohl stěžovat, Hus ano.

elkon

Špatná anketa, jako vždy.

zjentek

Elkon, sám jsi špatný.. 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️