Savier

Po smrti se znova narodíme?

Je to tak?

Nejlepší odpověď
jirka F

Je tam ta možnost protože mně mamka říkala že zná jednu ženu že se dvakrát předávkovala léky.Poprvé nic ale podruhé slyšela hlas ještě jednou to uděláš a příštím životě budete postižená.

Další odpovědi
Disraeli

Dá se to tak říct, ale nebude to tak úplně pravda. Hlavní problém je ve vnímání narození/života a smrti (a ve vnímání svého „ega/-já“… A vůbec, hlavní potíž je v tom vnímání 😅 – v lidských smyslech a omezeném vědomí/vnímání). Tak jako neexistuje vznik a zánik (ale pouze transformace), tak ani neplatí, že narození je začátek a smrt konec. Smrt se od narození neliší a neznamená konečnou. Tak jako nic nevzniká, tak ani nic nezaniká (platí i pro vědomí – nebo chceš-li duši – která btw přesahuje fyzické tělo… Byť v zásadě/inherentně se hmota od duše/vědomí neliší).

Přečti třeba Očistnou píseň a O podstatě světa od Empedokla nebo něco o pythagoreismu (případně buddhismu, hinduismu), ze stoicismu, apod.
Nebo se taky podívej na něco z tohohle (jestli se o to zajímáš): monismus, panteismus, panenteismus, animismus, mystiku, hylozoismus, panpsychismus, absolutno.

Filip84

Počkej, počkej, frajere, to si to musíš ujasnit: psal jsi, že jsi atheista. Pak jsi se ptal, jestli Tě budou v pekle čerti štípat kleštěmi (nebo tak něco), a teďka se ptáš, jestli se znovu narodíš? 😅 Tak jsi hledající, nebo co? Dej si s těmi otázkami větší péči, to není to jenom tady „nasrat“, to se nad tím chce, trochu, zamyslet, pak bys dostal pregnantnější odpověď (ne, nebudu za Tebe myslet! 🙄).

Je to jedna s thesis. Je jedna z nejpravděpo­dobnějších, když už připustíme tu domněnku, že člověk má „duši“, nějakou část sebe, která s fysickou smrtí nekončí. Odpovídají tomu i prožitky blízké smrti (NDE), já znám lidí po NDE osobně více a shodujeme se na tom, že nějakým způsobem „víš“, že to není produkt Tvého mozku. (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pro%C5%BEi­tek_bl%C3%ADzk%C3%A9_smr­ti)

No jo, jenže „víš“ znamená, že si to myslíš, myslet je hovno vědět, je to domněnka. To už si musíš přebrat, v té makovici, sám – co a jak. Když vezmu ty obsáhlejší popisy, odpovídá to spíše lidským představám a mythologii (které jsou ale možné, a na každém šprochu …) a jakousi kumulaci thesis o reinkarnaci a posmrtným žití.

Tonda Káňa

Ne! Velmi pravděpodobně ne, lidské tělo je jenom hromada částic, mozek též. Když zemřeš, je to jako kdybys odpojil počítač, zkrátka konec, věčný spánek. Není zjištěn žádný skutečný případ reinkarnace.

Tedy si uživej života teď, žádný další je zřejmě nečeká.

Roman71

No, nenarodíme Saviere.
Leda že by nás Někdo (záměrně psáno s velkým „N“) vzkřísil,
protože velmi dobře ví, jak nás stvořil. 😉

Disraeli

Správnější odpověď by tedy byla, že po smrti nikam nepůjdeme/neo­dejdeme (ani se tedy nevrátíme), stejně jako jsme při narození nikam nepřišli.
Z ničeho nemůže vzniknout něco. Něco nemůže zaniknout v nic.

da ny

Savier,
Vědci se domnívají, že duše existuje. Vždy je tam stejný, nepatrný váhový úbytek.
Z poznatků a vzpomínek lidí vyplývá, že ano.
Duše se může opět „narodit“, v nějakém těle, za různě dlouhou dobu.
Není to povinnost, nebo forma trestu (jak se někteří domnívají).
Uvedla jsem v jedné z odpovědi, že jsem byla u vyprávění na vzpomínky,
z předešlého života, u 10 letého chlapce.
Podle některých teorií si duše tzv. vybere rodiče. Respektive matku,
které se v novém těle narodí.
To je tak asi nejjednodušší „vysvětlení“, z mé strany, aby si mohl,
člověk na druhé straně, vytvořit nějakou představu.
Ta je pro nevěřící Tomáše (nemotejme do toho církev, tu křesťanskou) a skeptiky,
naprosto nepřijatelná 😉
Ony některé věci, tzv. „nevědecké nesmysly“, jsou pro mnohé nepřijatelné.
Odmítají je, na co si nemohou sáhnout, změřit, vypočítat, to pro ně neexistuje.
Nevěří/odmítají.
Lidský mozek je i pro vědce jedna velká záhada, je probádám, asi na 25%.
Prostě jsou mezi nebem a zemí, které se dějí. Jsou lidé, s mnoha různými
schopnostmi (/vrozenými i získanými, ty je možné i rozvíjet).
Vzpomínky duše z minulého/minulých životů nejsou samozřejmostí.
Většinou nejsou žádné vzpomínky a tedy žádné poučení. Žádné výhody.
Možné podobné chyby, zkušenosti (jako začarovaný kruh).
ČLOVĚK častěji přijde na svět, „jako nepopsaný list“
Bez možných „výhod znalostí, zkušeností“.
I někteří odborníci ve vědních oborech, zajímající se tématem, se shodují
vtom, že, to tak docela není.
Někteří jedinci/děti, jakoby „vědí“ , přirozeně TO, co je nikdo neučil,
ještě nenabyli zkušenost, nečetli.
Ono je to dost složité přijmout, pochopit, pro člověka, který dosud neměl
žádné informace a ještě je skeptičtější.
Skeptik jsem nikdy nebyla, Některá témata byla kdysi i zde tabu
Byl nedostatek informací, ale lidé jsou zvídaví a touží po poznání, i věda.
Hodně dlouho jsem se nezabývala „nevědeckými nesmysly“. Narodila jsem se,
ve znamení, pro které je to údajně typické.
Cesty mého života mně zavedly „jinam“… „Někdo“ mi ukrojil krajíček chleba:
„Ochutnej“, „tady máš důkaz“. „jak s tím naložíš“, je na tobě.....
Tady máš něco, o co jsi nežádala. Člověk si řekne je to dar nebo „zátěž“.
Přijala jsem to jako „dar“, nijak zvlášť to nerozvíjím Používám v prospěch.
Ale chodím jinými cestami než třeba ped 40 lety. Poznávám jiné lidi,
získávám nové poznatky. Nikoho nepřesvědčuji, nic nevnucuji.
ČLOVĚK DOSTÁVÁ RŮZNÉ INFORMACE během života, z mnohých zdrojů
(rodiče, škola, společnost, církev, lékař, tisk, média atd.). Jak s nimi naloží, je na něm.
Věnuje jim pozornost, nebo je jen tak přejde. 😉
Nic pro sebe, ani dobrého není ochoten dělat (rady, doporučení lékaře aj.).
Nevyžádaná rada je tak trochu „zbytečná“. Když o ni člověk nepožádá/nestojí,
nic mu nedá, nezmění, „neposlechne“. I kdyby to bylo 1 000×, pro jeho dobro.
Má na výběr. Řídí svůj život a někdo se nikdy, z ničeho nepoučí. Je to jeho volba,
jeho životní cesta.
Tak jsem se docela zase rozepsala a „vykecala“. Snad ti to příliš nezamotá hlavu 😛
Případný názor na mou osobu, po obsahu mého příspěvku v diskuzi, čtenáře,
je mi „ukradený“. tím si hlavu nelámu......

Tonda Káňa

da ny, s tou duší se jedná o další blábol. Viz zde https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/21_grams_ex­periment

Hlavně mě překvapuje, že pořád píšeš o tom, že věda něco dokázala. Tak jako buď nevíš, co je to skutečná věda, a nebo jen lžeš. Spíš myslím, že ohledě vědy jsi nevzdělaná…