ref

Na co všechno stačí rychlost internetu 10Mbit/s?

Na co všechno stačí rychlost internetu 10Mbit/s? Agregace je 1:1. Dá se s tím běžně surfovat, sledovat videa, stahovat filmy nebo je to hodně pomalé?

Odpovědi
gecco

Pokud bude datový tok downloadu skutečně 10 Mbaud (10 Mbit/s), stačí bohatě na cokoli z vyjmenovaného…
😉

Quimby

10Mbit/s je 1,25MB/s . Takže surfovat a sledovat videa v pohodě, stahovat filmy můžeš s jakoukoliv rychlostí, jen to bude kdyžtak trvat pomaleji.

bolak

Já mám 10mbit, a stačí to na všechno. I videa na internetu, ony se načítají do paměti, a musely by bejt fakt asi v hodně super kvalitě (což internetový videa nebejvaj), aby rychlost přehrávání předbíhala před rychlostí stahování (načítání). To samé stahování souborů videí z internetu. Na ulož.to je navíc limit 300kB/s (2,4Mbit) pokud nemáš placenej účet, takže tam to ani nevyužiješ, ale i kdybys měl neomezenou rychlost stahování, tak klasické video má kolem 1GB a trvá 90 minut, a s 10Mbit/s než dokoukáš tenhle jeden film, tak si jich mezitím stáhneš dalších šest. A pokud bys chtěl stahovat filmy v blueray (nebo jak se ten ksindl menuje) který maj 1 film 25 GB, tak to holt necháš jet přes noc. (za 8 hodin stáhneš 36 GB)

Michálek1245

Jako teoreticky by vám to mělo stačit na vše zmíněné, ale jako na dnešní dobu je to už relativně málo. Streamování filmů je prostě už datově náročnější. My máme internet Mladá Boleslav od https://www.zrychluj­.cz/internet-mlada-boleslav/ a teda musím říct, že ty rychlosti jsou někde úplně jinde. Takže asi tak. :) To máte skoro rychlejší mít neomezený internet na telefonu a k tomu hotspot.