Rokio

Mohly by být projevy rasismu považovány zároveň i za příznaky schizofrenního myšlení?

Vysvětlím to.

Schizofrenik nemyslí racionálně. Rasistické myšlení není rozumné. Jedná se o holý nesmysl. Rasista není osoba oplývající racionálním myšlením a k tomu všemu je to sebestředný hlupák, což je o to horší.

Nejlepší odpověď
Filip84

Poslouchej, já Ti tady na ty „psychiatrický“ otázky dál odpovídat nebudu, protože to ostatní otravuje❗❗❗. A nikdo jiný tu nedisponuje znalostmi Ti na to odpovědět. Nebo možná i existuje, ale zase u něj není ochota. 🤷‍♀️

Nehledě na to, že všecky otázky jsou podotázkou původní otázky, měly by směřovat do diskuse k předchozí otázce a / nebo být předmětem úpravy, doplnění, předchozí otázky. Nelze rozvíjet thema tím, že budeš srát jednu otázku za druhou! 🙄🤪

Co takhle se domluvit, že mi budeš „psychiatrický“ otázky psát soukromou zprávou, a já Ti na ně odpovím úplně stejně, jako tady? To znamená stejně rychle / pomalu a vypíšu Ti tam úplně to samé. Já se s tím, že za to nebudu mít palca, naučím žít. 😅

Takže, tady, naposledy:

To, cos Ty spatlal, je „holý nesmysl“.

Schizofrenik nedokáže oddělit vlastní myšlenky od illusí a pseudoillusí (ale ne vždy, není to tak jednoduché!), nedokáže rozlišovat podstatné od nepodstatného, v podstatě je otrokem svého porouchaného mozku. Já Ti tady mohu vypsat, jak to, rámcově, funguje u každého známého druhu schizofrenie, ale to by k ničemu nebylo, protože bys to, beztak, nepochopil. Nemáš na to, hlavně je to věcí poměrně obsáhlého studia, nelze to shrnout do pár odstavců, aby to mělo nějaký smysl.

Schizofrenik může získat náhled nad jednotlivým bludem, ale také nemusí. Zpravidla, je-li kvalitně zaléčen, je s to nad většinou svých bludů, s pomocí psychologa / psychiatra, získat náhled. Někdy i nad všemi svými bludy, ale je to výsledek therapie, není to přirozený proces, který by znamenal, že schizofrenik není schizofrenik.

Antipsychotika jsou léky s dlouhodobým působením, proto trvá, než zaberou, a proto, když se vysadí, trvá, než zcela přestanou účinkovat; obojí trvá jednotky měsíců. Po vysazení antipsychotik může pacient pociťovat úlevu, protože, samozřejmě, antipsychotika otupují. Jenže po úlevě mu začne, zase, ta palice „šrotovat“, až skončí v psychiatrické nemocnici, kde ho budou několik měsíců dávat dohromady.

Celý příběh.

Tonda Káňa

Filipe84, mně sice Rokio a jeho mírné trollení ani moc nevadí a nic proti němu nemám, ale kdybyste ty a elkon na jeho dotazy nereagovali, tak by je přestal pokládat…