Kalim_YT

Jet do v létě do Chorvatska na vlastní pěst s Bookingem?

Zdravím, má prosím Vás někdo zkušenost s jízdou do Chorvatska s Regiojetem, a poté hledání ubytování přímo na místě? Bavím se o termín brzký červenec. Je mi to sympatické že člověk může být 3 dny tam, pak pár dní zase tam, ale nikdy jsem to nevyzkoušel, není to risk? Co cestovní pojištění, nemáte s tímto typem cestování někdo zkušenost prosím?

Odpovědi
Ametyst

Všechno se dá objednat předem přes Booking. Jistě je možné spát pod širákem, ale existuje spousta soukromých nehotelových ubytovatelů, kteří pronajímají domek, a máte pro sebe třeba celou pláž. Divím se, že jsou ještě volné jízdenky na RegioJet, je to hodně zadaný vlak do Chorvatska.
Cestovní pojištění se sjednává nejlépe u zdravotní pojišťovny, formulář se ptá na riskantní sporty o dovolené, ap.

elkon

Cesta jistě nebude problém, s ubytováním takto je to vždy risk, ale bez cestovního pojištění vyrazí jen „blázen“. Nikdy nevíš co se může stát a pak se zadlužíš až do penze. V některých státech tě bez pojištění ani neošetří.

Pepa25

K cestovnímu pojištění: na týden stojí pár stovek a dá se zřídit on-line u mnoha pojišťoven (ČSOB Poj., Allianz …)