Rokio

Je šetření extrémních držgrešlí efektivní?

Mám na mysli šetřílky z toho televizního pořadu. Když člověk úzkostlivě a nutkavě šetří, a to do extrémů, docílí tím kýženého efektu?

Může taková osoba zbohatnout?

Odpovědi
elkon

Každý šetří podle svých možností. Jsou ale někteří, kteří šetřit neumí, nebo také nechtějí.

Syd

Šetřit je vždycky efektivní, zvlášť pokud člověk zjistí, že si žije nad poměry a například dá za jídlo třeba 30 tisíc za 2 osoby, ačkoli (přestože mi je záhadou, jak to dělají) údajně ostatní za něj daj do 10 tisíc. Pokud se člověk dostane již pod hranici běžných-normálních výdajů, stává se další šetření pochopitelně míň a míň efektivní. Pokud má člověk i tak problém vyjít, je dobrý si uvědomit, že bilance je o dvou stranách a že je třeba se zaměřit i na stranu příjmů.
Tím televizním pořadem myslíš pořad ČT „Šetřit – to je výzva“? Zaujal mě jeho název, tak jsem se na asi tři díly podívala, ale bylo to strašný. Když tam potom zaznělo od jakýsi „odbornice na lednice“, že maso apod. se má dávat nahoru, protože nahoře je zima a dole teplo, tak jsem to už nezapínala.

Safast354

Osobně si myslím, že lepší než přemýšlet, kde se dá ušetřit, bych raději myšlení otočit na – kde mohu vydělat více peněz? Osobně je mi toto přemýšlení daleko příjemnější, než vymýšlet, zdali si koupím šunku za 20 Kč nebo za 50.