zjentek

Jak se to pak v ČR(_._) řeší, když už je nějaký ten pozemek/nemovi­tost/majetky ovšem už není síla na jejich údržbu?

Pokud dotyčný již s vyčerpanou energií stále dobře vnímá a cítí tudíž z jeho strany není žádná ochota a vůle dané místo opustit.

(V jistých poklidných končinách ČRdele jsme dosud normální čili není zde na servis, stupidita vydělávání proto abychom platili druhým za vlastní život v těchto končinách dosud neplatí. Nabízí se tedy odpověď- tak už nežij, když na to nemáš sílu/energii 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️. Děkuju.)

Nejlepší odpověď
da ny

Obyčejně to je tak, že dotyčná osoba si „služby“ zaplatí.
Opravy, údržbu zahrady apod. Tak jako lidé ve státních, nyní městských a
obecních bytech, platí nájemné (já 80 Kč za m² = 4320,–/měs., za byt o 54 m²). Plus služby, vodné/stočné, odvoz odpadků aj. V bytě mi nikdo nic neopraví, to je na vlastní náklady.
Dostanu sice novou vanu, ale práci, zazdění atd. hradí nájemník.
Takže „domkař“. může zaplatit 20 – 30 tisíc ročně, za údržbu zahrady, posekání trávy, shrabání listí. 😉

Nebo
má děti, známé, přátele, kteří mu pomohou. Se vším co je třeba.
Někdy bydlí společně mladí a staří.

„Rozumný“ člověk zváží své možnosti, majetek, který nemůže/nechce spravovat,
prodá. Pole louky pronajme/prodá.
Odstěhuje se do byti v OV (místo mého nájemného městu, platí
do fondu oprav kolem 20 – 25 Kč na m²), nebo méně, či nic…
Pokud hapruje zdraví, jsou tady pečovatelské domy, s placenými službami.
Domovy důchodců či domy se sociální péčí (soukromé, městské, obecní), vhodné pro nemohoucí (se státním příspěvkem). Ty jsou nejdražší. Žádost je třeba podat několik let předem.
Pak jsou tady ODN a hospic. 😉
U nečekaného, náhlého selhání zdraví, sociální situace, podává úpmocnou ruku stát.
církevní charity atp. Tam, kde chybí, není v dosahu, nefunguje rodina.
U nás na PÚ (MPSV) je informačních letáků hafo Včetně seznamu místních
zařízení a poskytovaných služeb. To má každé okresní město.

Bezdětný, člověk bez dědiců, může odkázat majetek, komu chce, nebo propadne státu.

Daň z nemovitosti se platí všude (v západní společnosti). V některých zemích,
mnohem více, než v ČR.
Někteří mají z pozemků, „pěkný příjem“, za státní dotace. 2 – 3 x v roce
nechají posekat trávu. Zbytek „probendí“.

Další odpovědi
elkon

Není to tvoje věc. Starej se o své.

zjentek

Elkone, taky se mě to týká.

A vůbec, co ty se staráš, o co se já budu starat? Tak? Aha? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️