Rokio

Jak byste charakterizovali zevrubně hebefrenního schizofrenika?

Jaký je jeho profil?

Nejlepší odpověď
Drap

Přeptej se u svého psychiatra

Další odpovědi
Filip84

Naopak vzácným typem je hebefrenní schizofrenie, která je charakteristická poruchami chování. Pacient nedokáže adekvátně řídit své chování (chichotá se, přihlouple se usmívá, dělá grimasy, opakuje fráze apod.), racionálně myslet a souvisle mluvit. Tato forma schizofrenie nemá příliš povzbudivou prognózu. Postižený ztrácí schopnost rozhodování a asertivitu, vzdává se svých cílů, chová se povrchně, plaše a samotářsky.

Jsi si to mohl najít sám! 🙄

Ale, znovu, opakuju: antipsychotika to vcelku účinně blokují, takže neočekávej, že se to bude nutně všecko projevovat. A co pacoš, to originál, u pacientů s hlavou to platí ještě víc, a u schizofrenie (psychos) ještě o cosi víc!

Zdroj: https://viphar­m.cz/schizofre­nie