Filip84

Do jakého věku máte nejstarší vzpomínky?

Nemusí jít o nic světoborného, nějaký příběh na tři strany, stačí nějaká maličkost, která vám utkvěla v paměti, cokoli, positivního, negativního: cokoli.

Já do 0 let.

Nejlepší odpověď
Rokio

2-3 let.

Vzpomínám si, jak jsem byl v postýlce, kde mi spadla na podlahu dětská pistolka a jak jsem se koupal ve vaně se sourozencem.

Další odpovědi
Savier

0-1 let.

Pamatuji na to, jak kdyby to bylo dnes! Máma mě přebalovala.

df

Jiný věk.

Já jsem hodně zapomněl, ale četl jsem v nějaké skupince, či emimino to bylo, že někteří si pamatují prenatální prožitky a někteří dokonce mají vzpomínky před početím.

Syd

2-3 let.

Tonda Káňa

2-3 let.

Matka mě přebalila na stole a pak někam odešla, řekla, ať nikam nejdu, myslím, že šla na balkon. Co bylo pak si už nepamatuju, ale předpokládám, že jsem byl na místě…

Je možné, že se ti to jenom zdá, že je to iluze. Každý má někdy falešné vzpomínky.

zjentek

0-1 let.

Já taky do nula let 🤷🤷🤷

Tonda Káňa

df, tak to je taková kravina, že se divim, že tomu věříš i ty… 🤦‍♀️

Jak si proboha někdo může pamatovat něco před početím? Vždyť ten člověk ani neexistoval, tak jak, doprdle?! Tvl, mně už z tebe fakt bolí hlava, jak může být někdo tak… no, ani nechtěj vědět. 🙄

A ty se povyšuješ nade mě? „…četl jsem v nějaké skupince, či emimino to bylo…“, no, tak to je opravdu kritické myšlení na vrcholu. Četl jsem to někde, tak to musí být rozhodně pravda. Tak buďto ti lidé lžou, nebo mají falešné vzpomínky a věří tomu (tedy to jsou kokoti).

Lidi jako ty jsou pak nejvíce manipulovatelní. Takové ovce totalitní režimy přímo zbožňují…

A klidně si mě zase urážej, mně to je jedno, protože mně ti je spíše líto…

da ny

Tondo,
a měl by ses smířit i s faktem, že někteří lidé, dospělí i děti,
mají vzpomínky, na minulém životy!
Sama jsem slyšela 10 letého chlapce, jak vyprávěl na konkrétním
místě (v obci), kde bydlel, kde pracoval, co dělal, kam chodili na svačinu.
Co jídával. Popsal pracoviště, do nejmenšího detailu.
Vše se shodovalo s realitou a vyprávěním pamětníků a v literatuře
Rodiče byli v šoku!
Takoví lidé nejsou vzácní Najdou se po celém světě.

Tonda Káňa

da ny, takové případy jsou obvykle podvrhy, nebo se jedná opět o falešné vzpomínky. Rodiče jim něco řekly, děti někde něco četly… Vysvětlení je prosté, nemusí za tím být hned nějaká reinkarnace.

Je mi líto, ale při zapojení skepticismu je jasné, že reinkarnaci nikdo z těchto lidí nepotvrzuje…

da ny

Tondo,
ať se ti to líbí, nebo ne, JE TO TAK.
Těch článků vzpomínajících, je i na internetu dostatek.
https://zena.ak­tualne.cz/rodi­na/pamatuji-si-na-zivot-v-deloze-je-to-vubec-mozne-ano/r~i:article:797622/
Jsou lidé, kteří i tak hluboké vzpomínky mají.
Načetla jsem několik vědeckých článků. Smiř se s tím, že df si nevymýšlí.
Další cestou ke vzpomínkám JSOU, různé techniky. I psycholog, odborník
hypnotizér, je dokáže z paměti člověka „vydolovat“ 😛

To, že se dítě v děloze směje, pláče, m strach, je vědecky dokázáno.
Lékaři natočili, proběhlo i v TV programech a možná se na internetu
něco najde.
Reaguje na ton hlasu (když někdo na matku křičí, hádá se).
Pokud matka poslouchá konkrétní skladby, čte nahlas nějakou pohádku.
Dítě je pak má nejraději, jsou mu známé.
Číňané/Asiaté a nejen oni, mají svou teorii i na to, proč a kdy získá
dítě v prenatálním životě, opačnou sexuální orientaci

Ještě nedávno se tvrdilo, že to, co dítě prožije/navštíví, do 3 let,
si nebude pamatovat! I ty máš nějakou vzpomínku, do 3 let 😉

Tonda Káňa

da ny, au, ten článek teda fakt bolí. „Zeptali jsme se ezoteričky“ 🙄 To je jak zeptat se astrologa na to, zda astrologie funguje. Nebo nacisty na to, zda je árijská rasa opravdu nadřazená. 🤦‍♀️🤦‍♀️ A tohle bereš jako argument? To je přesně důvod, proč by se mělo kritické myšlení rozvíjet už od první třídy.

Ano, ten porodník říká, že ten úsměv je možná náznak vědomí, ale spíše to budou reflexy. To dítě si zkrátka nemůže nic pamatovat. Budou to nějaké falešné vzpomínky. Čti např. zde https://www.bbc­.com/future/ar­ticle/20160726-the-mystery-of-why-you-cant-remember-being-a-baby (je to z roku 2016, ale ten tvůj článek je jetě starší 😁)

A kde jsi ty vědecké články četla? V renomovaných časopisech typu Science nebo Nature? Poslala bys se ty odkazy? Třeba máš pravdu a ty články mě přesvědčí, já se tomu v principu nebráním, člověk by měl mít otevřenou mysl. Ale když podle vědy tomu nic nenasvědčuje, tak sorry, prostě tomu nevěřím a beru to jako nesmysly.

Ty moje vzpomínky budou možná falešné, to nepopírám. Jsem to ale ochoten připustit, narozdíl od Filipuse dementuse .

Ale tak třeba ty články pošleš. Tedy, pokud vůbec exsitují 😅

Tonda Káňa

Jinak to, že to dítě má i to vědomí nedokazuje, že si to pak musí člověk pamatovat. Ne! Vem si lidi s demencí, taky mají vědomí ,ale taky zapomenou třeba to, co dělali před deseti hodinami…

df

Existují techniky, které ti umožní vzpomenout si i na minulý život. Já jen píšu, co jsem někde četl.

Tonda Káňa

Myslíš tohle?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Reinkarna%C4%8Dn%C3­%AD_terapie

Viz „Kontorverze“

Tonda Káňa

„Já jen píšu, co jsem někde četl.“

Ty články ale nebyl z tvé hlavy. 😂😂😂

Filip84

df: Vy na všecko potřebujete techniky. 😅 Disraeli na to, aby si vzpomněl, tak potřebuje meditaci, nebo hypnosu, Ty potřebuješ na to, abys si vybavil vzpomínky z (údajného) minulého života techniku? 😅

Neměl jsi nikde déjà vu? Já ano, a to dosti konkrétní. 😅 Podrobný tu nebudu, tady zas to šulinárium – vlezlé!🤦‍♀️, ale dá se to rozvíjet. Jiná věc je, že to není moc příjemné, teda alespoň já nemám ta „okna do minulosti“, veskrze, nic příjemného. Proto jsem to zkrotil.

df

👍

zjentek

Káně, „mně je tě spíše lito“, ano? Chtěls napsat mně je tě spíše lito. „mně ti je spíše líto“, jax napsal, znamená, že jemu je líto tebe. Ok? 🤷🤷🤷 Tak jo… Čus 😉

Filip84

Káně: Tebe ještě ve 2–3 letech přebalovali, jo!? Ve třech letech jsem já už uměl číst! 🙄🤦‍♀️

Hmm, a jsme „doma“, no! Retardatus est! 😅

Tonda Káňa

Některé moje kolegy přebalovali i do pěti let, není se za co stydět. Každý zkrátka jede ve vývinu jinak. Albert Einstein (nevím, jestli znáš), třeba začal chodit až ve dvou letech.

A pokud jsem já retard, tak pak nevím, co jsi ty, protože nechápat řešení tak jednoduché logické hádanky (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pomuzete-prosim-s-resenim-ukolu-prisaham-neni-do-skoly) je opravdu vrchol. No možná jsi měl začít číst později, asi jsi se v dětství vyčerpal, to byl vrchol tvé ynthelektuállní slávy a teď už asi není z čeho čerpat…

Ale tak jinak bys nebyl hospodský, že? Pokud bys byl tak geniální, jak se snažíš popsat, tak bys byl jinde. Nebo jsi mohl mít podobný příběh co já, ale to nevím…

Filip84

Každý má někdy falešné vzpomínky.

Ne, nemá. Já ne, mám to 100+1× ověřeno.

Tonda Káňa

Jo? A na tebe taky neplatí známy psychologický trik s cenami (9,90 Kč místo 10 Kč), že? No ale žij si v té iluzi dál, to platí na každého. Ale to bys mohl jako hospodský vědět.

Filip84

Ne, neplatí! 🙄

Zase si pleteš pojem s průjmem. Nastudoval jsi si rychlý souhrn, podstata ti unikla.

Je diarchie mezi kognitivním zkreslením a mezi vytvářením si illusí a pseudoillusí.

Kognitivním zkreslením trpíme všichni, protože není v lidských silách pojmout všecky vjemy. Čím se lišíme je, jak velkým kognitivním zkreslením trpíme, protože každý jedinec, sice, pojme jen určitý počet vjemů, ovšem počet vjemů se liší jedinec od jedince. Čistě pro příklad: jestliže průměrný jedinec v typové situaci pojme 500 vjemů, podprůměrný jedinec jich pojme 200, ale nadprůměrný 1,000. Nebo 5,000. Nebo 10,000. Nebo 100,000 – to nikdo neví.

Vzpomínka na situaci jedince, který pojal 1,000 vjemů, bude blíže objektivní materiální pravdě, než vzpomínka jedince, který pojal 500 vjemů. Někde úplně jinde směrem k objektivní materiální pravdě o situaci bude jedinec, který pojal 5,000 vjemů, a tak by šlo pokračovat.

To, jaký počet vjemů jedinec pojme, může jedinec ovlivnit, arciť jen do určité míry. Nechlastat, nefetovat, nepřemýšlet nad tím, na co by si dal kalhoty, kdyby neměl nohy, nebo jestli by nemohly v Ulanbataru jezdit trolleybusy, ale se soustředit na to, co je teď a tady. Trainovat postřeh, reakce, jsou různé způsoby – kde je vůle, je i cesta a kdo hledá najde.

To, zda si jedinec bude vytvářet illuse a pseudoilluse jedinec ovlivnit může. Primárně tím, že si uvědomí, že je vytváří. Následně tím, že se pozná. Pak tím, že se přestane bát, bát se minulosti, bát se budoucnosti, bát se sám sebe, bát se reality, přestane žít v módu oběti, přestane závidět, nenávidět, poměřovat se s jinými. To všecko, když ne nic jiného, zdržuje a odtrhuje od reality, od přítomného okamžiku.

Pokud se zbavíš strachu, pokud se zbavíš touhy, zbavíš se potřeby vytvářet illuse a pseudoilluse. Až tak jednoduché to je! Cesta, ovšem, až tak jednoduchá není a komu není dáno, tomu dáno není.

Tonda Káňa

Zase jsi nic nepochopil 🙄🤓