Savier

Cigarety jsou hřebíky do rakve?

Nejlepší odpověď
Rokio

Ano, zemřeš kvůli nim dříve. Nemají žádné kladné účinky.

Další odpovědi
da ny

Není to žádné pravidlo.
Mnozí kuřáci se dožívali/dožívají „požehnaného věku“ (80. 80 i 90).
Někteří, téměř v plném zdraví.
Ono je to trochu složitější, ano pro někoho to mohou být.
ony pomyslné hřebíčky.
Jsou nemoci, které se kouřeném plně rozvinou, způsobují větší obtíže,
ataky a třeba i dřívější konec.
Přes kampaně, nápisy na kravičkách cigaret, nelze s určitostí říci,
že kouření „způsobuje“ nějakou nemoc. Je to souhra několika faktorů
a jedním z nich, je kouření.

Co se nepřehání, dělá bez výčitek a s potěšením, člověku, zřídka škodí 😛
A pak lze za jistých okolností hovořit i o kladném efektu nebo berličce!

jirka F

Ano, kouření cigarety škodí vám i LIDEM VE VAŠEM OKOLÍ!Proto se mně lidé ptají jestli mně vadí kouř s cigaret tak jim řeknu že vadí dost a oni si potom aspoň nezapalují.

Tonda Káňa

Ano. Ale vysvětli to pak mým kolegům, kteří pak smrdí jako čerti (a i tak mezi námi vypadají, no dělníci z ghett 😅)

Drap

Na druhé straně když máš dost hřebíků, tak určitě z rakve nevypadneš.

Disraeli

Ne. Jsou moc měkké, nedá se do nich tlouct kladivem a jako pojivo by nefungovaly.

Filip84

Ne, že bych se chtěl zastávat tabákový lobby, ale

  • je spousta mnohem nezdravějších návyků, zlozvyků, produktů, atp., a přesto nikoho nenapadne lepit na jejich obaly ošklivé obrázky a varovat, že, co já vím, pojídání tohoto hotového jídla škodí vám i lidem ve vašem okolí.
  • tabák je neskutečně laciný, tak taky aby ne, že jo, je to „seno“, co prostě uroste, otrhá se, usuší se, pak se relativně nenáročně zpracuje, a v jedné cigaretě ho není ani gram. Výrobní náklady na krabičku cigaret jsou pod Kč 1.00, většinou pod Kč 0.50. Prodejní cena krabičky cigaret je někde mezi Kč 18.00 – Kč 25.00 – levný, a i tak je na tom pořádný vývar! A tak proč stojej cigarety cca Kč 150.00? Daně! Ale v pořádku, že je kouření tabáku nezdravá věc, to ví i malý dítě. Fajn, tak uvalíme zdravotní daň 80% (aby to s DPH bylo 100%): krabička cigaret by stála cca Kč 40.00 – Kč 50.00. Kdyby nějaký obchodník přišel s produktem a měl na něm marži 1,000%, bude zle, roznese to bulvár, odsoudí ho influenceři, influencery odsoudí jiní influenceři, že ho odsoudili. A to by to nebyla tak nezdravá a kontroversní věc, jako je tabák! Tak když je to tak strašná věc, tak s tím skoncujme, ne prohibice, to je poměrně banální!
  • chceš skoncovat s tabákem? Na tom nic není!:
  1. zavedeš státní monopol na tabák, konec konců u nás byl až do roku 1989,
  2. zřídíš dostatečnou síť státních obchodů, s pevně stanovenou otevírací dobou, s pevně stanovenými cenami, pod kamerami, zavedeš povinnost předložit ID, jinak tabák nekoupíš, i kdybys měl vousy na zem a nikde jinde nebude prodej tabáku legální,
  3. začneš zvyšovat legální věk pro nákup tabáku. Teď je 18 let, tak, dejme tomu, od roku 2025 bude 19 let, a od roku 2026 20 let. Ten, který začne kouřit letos, tím dotčen nebude – příští rok mu bude 19 a po dvou letech 20. Ale ten, který začne kouřit příští rok, bude muset mít 19 let, ročník 2007 už by si nikdy legálně nekoupil tabák.

Samozřejmě, muselo by se to řešit na úrovni Společenství (minimálně), a samozřejmě, že by tím, trochu, vzrostl černý trh, což by se dalo ale sanovat tím, že by cigarety stály Kč 40.00 – Kč 50.00, a postupně třeba Kč 20.00 – Kč 25.00. Teď to mají Rusové dobrý (největší fabryka na výrobu nelegálních cigaret je v Kaliningradu), protože cigarety stojej pod Kč 1.00 a prodáš je cca za Kč 100.00. Ale pokud by cena tabáku nebyla uměle vyšponována extrémním zdaněním, počet pašovaných cigaret by klesl.

Jasně, že by se pašovaný tabák prodával mezi omladinu. I officiálně distribuovaný tabák by se prodával mezi omladinu, byl by to dobrý business: prodal bys jim krabičku za stovku, ale koupil by s ji za pade. Ano, ale za nějakých 50 let by bylo nejmladšímu legálnímu kuřákovi k sedmdesáti, a z těch ostatních by nekouřilo 30, 40% populace, ale třeba 3%. Vznikaly by prakticky nekuřácké generace, takže společenská tollerance k tabáku by klesla, tabák by přestal být civilisační epidemií a dostal by se na úroveň, třeba, marihuany dneska.

Proč to nikdo neudělá? Protože je to nepopulární, a protože ti to nic nepřinese, výsledky se dostaví až za 20, 30 a více let. Protože, ať se to někomu líbí, nebo ne, z tabáku jsou vysoké příjmy ve státním rozpočtu.

Tak? Přemýšlej si nad tím …

zjentek

A co TEPRVE dělají s psychárnou ještě předtím, pche, TO NECHCEŠ!!?

Filip84

Savier: Copak, zednická už Tě nebaví, tak budeš vyrábět a prodávat rakve? 😈 To si ale sjednej lepší kontrakt na hřebíky, než od tabákový lobby! 😜😂

Filip84

Disraeli: A smí se tam, v tom Aladínlandu, vůbec pohřbívat v penálu? No ne, protože obecně tam, v tých krajinách daleko od Moskvy, teda daleko od toho hlavného mesta Sovietského Zväzu, tam to bolo, lebo tam už vraj vobec niejeť imperialistov, je jiná půda, a abys se obrátil v prach, musíš jít do země jenom ve lněným pytli. Tak, třeba, ve Státu Israel je zakázáno pohřbívat umrlce v penálu, výjimku dostaneš jenom, když jsi státník a máš officiální funus – aby tě na lafetě od děla nevezli v jutovým pytli, ještě bys jim upadl a je zakázáno nechávat se válet kadávery po ulicích, zvlášť v tom hicu! 😜😂

Tak si, čistě, říkám, jestli bys tam hřebíky do rakve vůbec prodal, jesti by se tam oplatilo otevřít obchod s hřebíky do rakví … 🤔🤔🤔😂

Justin1

Ano, je to investice do likvidace těla a uspíšení smrti.