bauerlukin

Zneškodnění MO na ovoci a zelenině vlažnou vodou?

Dobrý den, překvapuje mě jak blízko, podle mě, jsme nemocem jako je žloutenka. Totiž, to když vidím v supermarketech potraviny, na které si může každý sáhnout. Mám pocit že na těch potravinách, konkrétně třeba na zelenině a ovoci se mohou zachytit mikroorganismy, které poté nejdou smýt vodou, jak to dělá spousta lidí,i já. No, a o nebaleném pečivu snad ani nemluvím. Ale zajímalo by mě jestli se ty mikroorganismy, třeba hepatitidy zneškodní když na ně zhruba pět vteřin pouštím vlažnou vodu. Díky

Odpovědi
Edison

Další, co se honí za sterilitou? Jen do toho… Zničíš si tak imunitní systém. Ano, čistota… ale… s MÍROU!!! I imunitu je třeba trénovat a připravovat na nové kmeny sajrajtů. Vše vě věcí EXPOZICE.

Ametyst

To těžko, na ně musíš se silnějším kalibrem než s vodou. Ale nejhorší je pohled na ty opatlané hnusné vozíky před obchody: na plastech mikroorganismy bují nejlépe: různá madla, držáky, úchyty- všechno je z plastu. Na skle nebo kovu mikroorganismy neporostou, zato plasty milují.

dr.luha

Na dezinfekci používám roztok CDS2. Není jedovatý a nesmrdí – odpaří se beze stopy.

nyjono

Když pouštíš zhruba 5vteřin važnou vodu na ovoce či zeleninu, určitě tí MO nezlikviduješ. Možná z těch rohlíků, ale taky aspoň 10 vteřin.
Na ovoce a zeleninu je lepší octová voda.

https://www.flo­wee.cz/civili­zace/3940-jak-zbavit-ovoce-pesticidu-nejlepe-pomuze-obycejny-ocet

https://www.go­ogle.com/sear­ch?sxsrf=ACYB­GNQIPwLpaU3x-id7lp1tbpo15K­SFJw%3A1571097383561&e­i=JwulXYPlIc2zkwW1_a­ywDQ&q=jak+om%­C3%BDt+ovoce&oq=jak+om­%C3%BDt+ovoce&gs_l=psy-ab.12..35i304i39j0­i13j0i8i13i30l2­.7385.8334..13231­...0.2..0.117­.232.0j2.....­.0....1..gws-wiz.......0i71­.4ZhNkjO7-u8&ved=0ahUKEw­jDlNHr-ZzlAhXN2aQKHbU-C9YQ4dUDCAs

bauerlukin

Dobře, díky.. Jen bych se chtěl ještě zeptat, jestli ten ocet, respektive octová voda můžu používat na více jednotlivých kusů ovoce a zeleniny, a jak dlouho ta voda s octem vydrží, než ji vyliju kvůli zápachu a zkaženosti.