Ametyst

Odkdy v historii se datuje veliké přátelství Poláků a Maďarů, které trvá dodnes?

Odpovědi
led

Okrem spoločnej šľachty, treba si uvedomiť že už čias stredoveku, čias vzniku oboch štátnych útvarov, spolu aj s podrobenými národnosťami bojovali proti germánskej a ruskej hegemónii, náboženskej, aj národnostnej a nájazdom útočníkov z Ázie.

Kelt

Moje babička se narodila v Maďarsku v roce 1900 a její sestra bydlela v Budapesti. O Slovensku mluvila jako o Horních Uhrách. Když si uvědomíme, že bylo Rakousko Uhersko a pak Polsko a naše země jim stály v cestě, tak se nedivím, že velké země se přátelili mezi sebou.

Bobek 2

Já jsem si dodneška žádného zvláštního přátelství nevšiml, pokud tedy opomenu momentální taktické spojenectví proti diktátu EU či tradiční spojenectví proti různým nájezdům z východu i jihu. Ale prý jsou ty vztahy historicky opravdu nadstandardní: „Polák, Maďar, dva bratři, v šavli i ve sklenici“. Podle Wikipedie toto přísloví existuje již od středověku a vyjadřuje historické přátelství obou národů, které se datuje od 14. století a pokračuje až do dnešní doby.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pol%C3%A1k,_Ma%C4%8Fa­r,_dva_brat%C5%99i,_v_%C­5%A1avli_i_ve_skl­enici

Kepler

Já teda o tom moc nevím, ale mám pocit, že kdyby měli společnou hranici a rozdělující Slovensko by neexistovalo, pak by veškeré přátelství šlo do kopru. Oba národy jsou velmi nacionalistické, takže by zákonitě začalo jiskřit.