emko50254gg

Zahrnuje se do denní doby řízení řidiče i nakládání vozidla řidičem?

Dobrý den,
nejsem si jist, zda zahrnuje denní dobu řízení řidiče i činnost, při které řidič sám nakládá své vozidlo.
Podle mě ne. Ale jak píši, nejsem si na 100 % jist.
Děkuji za objasnění.

Nejlepší odpověď
led

Keď trochu otočím znenie vyhlášky o povinnom oddychu šoféra, tak to môžem voľne chápať aj:
Každá doba, v ktorej sa vodič venuje činnosti okolo vozidla, tj,aj nakladanie, papierovačky, umývanie vozidla sa nepovažuje za čas určeného na povinný oddych.

Další odpovědi
Dochy

Tak podle účelu, pro který to řešíš. Řízení jako takové to není. Ale pokud si pamatuju ze školení dobře, tak v době povinného odpočinku by se řidič na to auto neměl ani podívat.

Edison

Můžeme se na to podívat taky z pohledu Zákoníku práce. Tddy pokud vykonává jakoukoli činnost spojenou s výkonem práce, nejde o oddych.

cukrar

Do denní doby ano, ale ne do doby řízení.

Dochy

Cukrar: Jak to tedy je? Nejsem profi řidič… Pokud se nemýlím, lze řídit max. 3h a pak musí být min. půl hodiny přestávka než mohu jet dál. OK? Splním povinnou přestávku tím, že budu vykládat auto?

Dochy

Tedy mohu 2h jet, 30min vykládat/nakládat a pak hned jet 2h zpět?

Edison

V některých evropských zemích je dokonce zakázáno v autech i spát, a to i přes to, že je auto na to skvěle vybaveno.