JájsemRaibek

Za jak dlouho se může požít alkohol po užití léku?

Během užívání léku by se neměl konzumovat alkohol. To je jasné. Ale za jak dlouho (např. pokud bolí hlava a vezme se třeba ibalgin a pak hlava přestane bolet) se může zajít třeba na pivo bez následků kontraindikace lék x alkohol?
Platí zákaz požívání alkoholu i u injekčně podaného léku? Nebo třeba čípku?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, platí u všech způsobů podávání léků. Nelze přesně stanovit dobu u jednotlivých léků. Nejlépe počkat cca týden.

Další odpovědi
Kepler

Je celkem jedno, v jaké formě se lék podá, některé se s alkoholem nedají kombinovat (třeba antabus 🙂 Obecně to bývají léky s podobným účinkem jako alkohol – opiáty, opioidy a další. Jejich účinek se totiž sčítá. Záleží taky na době účinnosti léku. Ta bývá i několikanásobně vyšší, než interval dávkování. V příbalových letácích jsou uvedeny kontraindikace, pokud je uveden alkohol, nemělo by se to kombinovat.