Molva

Z čeho je „NEDĚLEJ ZAGORKU“???

Z jakého filmu nebo odkud pochází hláška: Nedělej Zagorku???
Dík předem
Doplňuji:
Spíše mě zajímá, jestli to nebylo použito i v nějakém známém filmu 😉

Nejlepší odpověď
annas

Drap uvedl odkaz. Vím, že jsem na tuto otázku odpovídala, ale pokud jsem se dívala pozorně, svou odpověď jsem nenašla. Ani bulvár nevypátral, jak otázka vznikla. Ani sama H. Zagorová.

Hana Zagorová
Tuhle jsem se ale moc pobavila. V televizi běžel seriál, ve kterém Jitka Čvančarová komusi říká: Nedělej Zagorku! Tak to mě taky potěšilo víc, než nějaký honorář.“
Kdo by nebyl rád, když jeho jméno zlidoví… nicméně, to rčení v podstatě znamená: Nedělej drahoty! Jak to vniklo, dělala jste takové drahoty?

(S úsměvem) „Tak to opravdu nevím… Každopádně mě to těší stejně jako moje koncerty.“
http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-vip-rozhovory/147000/za­gorova-nemusim-vydelavat-steficek-me-zabezpeci.html

Další náznak původu
http://ozivote­.cz/clanky/2005/06/2­2/nedelej-zagorku/

Jedno vysvětlení – z jiného soudku.
:
http://www.okou­n.cz/boards/%22u­mi_kocka_couvat_%22_a_dal­si_dulezite_o­tazky?f=20120405-161510

Další odpovědi
Drap

Podobný dotaz tady byl už několikrát
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-nedelej-zagorku
A najdeš ještě asi 5 dalších odkazů.

odpomass

Nepochází z žádného filmu, je to hláška s neznámým původem, která prostě zlidověla. Někdo tvrdí, že jí vymysleli fanoušci Zagorový, někdo, že její odpůrci. Každopádně zdroj známý není.
Doplňuji:
Význam té hlášky je ale snad všem zřejmý…

RyuzakiKate

Ve filmu to použito bylo – vím, že to říkal Vojtěch Kotek, nejspíš v Ro©ku Podvraťáků, ale nejsem si tím jistá, mohli to bejt i Rafťáci…

strapanka

Podla mna by to mohlo kludne pochadzat z doby, ked socialistickym Ceskoslovenskom letela jedna z mala hudobnych komedii Trhak. Tam Zagorku opaloval reznik Kukura, ktory sa hral na hradneho pana. A citliva ucitelka Hanicka robila tak trosku drahoty, az kym ho neuvidela sekat maso 🙂

rychelie

Snad to přímo někdo Zagorce v žertu plácnul a pak se to ujmulo a zlidovělo.Ale verzí je více že?

Gina Fa

Nedělej Zagorku je od doby, kdy uváděla pořad Hogo Fogo. Takže nedělej Zagorku – nedělej Hogo fogo.