jsemjá

Využíváte Google pro zapamatování hesel?

Já tomu moc nedůvěřuji, co vy? Bo já Googlu moc nedůvěřuji, aby moje hesla nezneužil, nebo někdo jiný.

Nejlepší odpověď
Hlada

Google mi je odporný od doby, kdy jsem si koupil první telefon s Androidem a hned po mně chtěl založit účet, jméno a další údaje za to, že mi bude „zdarma“ zálohovat data. Túúdle. Není žádný důvod Velkému bratrovi cokoli o sobě sdělovat. Při dnešní ceně médií není žádný důvod cokoli dávat jinam. Na zálohu hesel mám disketu, strčenou mezi ostatní, bezpečně uložené dokumenty.

Další odpovědi
Vojta24

Vypadá to jako jako celkem běžná paranoia.

Používám google účet a zálohuju si hesla v Chrome, nemám s tím problém. Naopak to hodně pomáhá. Na googlu mám neomezené úložiště třeba na fotky, a ty díky tomu mi nezabírají misto v telefonu a nikdy jsem o žádnou nepřišel, navíc je to zdarma.

O fotky díky tomu nepřijdu ani kdyby mi telefon spadl do řeky nebo mi ho ukradli naši potřební spoluobčané. Můžu snadno alba sdílet s rodinou jen tak, že jim pošlu odkaz. Má to výhody, kterých už bych se asi nechtěl vzdávat.

Google těžko má potřebu potřebu přihlašovat se za někoho jeho hesly, nemluvě o tom, že by se na to velmi rychle přišlo. Ale tím neříkám, že je paranoia špatný přístup, dělejte jak sami uznáte za vhodné, pánové. Pro a proti si musí zvážit každý za sebe.

Zrovna díky společnému přihlášení přes google účet v chromu a android telefonu můžu snadno kdykoliv poslat odkaz na stránku do telefonu nebo z telefonu na počítač, můžu snadno posílat videa na Android TV, nebo sdílet obrazovku telefonu, to všechno se dělá přes společný účet a díky němu to pěkně všechno spolupracuje.

anonym

Existují možnosti které vám dají výhody cloudu a současně neztratíte nad svými vlastními daty plnou kontrolu. Konkrétně jde o osobní cloud na domácím úložišti (NAS), viz https://nextclou­d.com/ .

Dá se tak docela dobře skloubit zdravá úroveň nedůvěry v globální subjekty a potřeba mít i přesto svou cloudovou zálohu dat právě pro případy krádeže, ztráty či zničení telefonu.

Drap

Ne, mám hlavu

jsemjá

A kam ty fotky dáváš? Chtěl bych to taky.

Vojta24

to bylo na mě ? Fotky mám všechna na photos.google.com po přihlášení právě google účtem. Automaticky se mi tam přenáší z telefonu kdykoliv jsem poblíž nějaké WiFi a automaticky se mi tím na telefonu uvolňuje místo. Zajištujě to stejnojmenná mobilní aplikace Google Fotky kterou najdeš přímo v katalogu PLAY a ve které stačí synchrnizaci jen zapnout. Nabídne ti to dvě kvality fotografií pro zálohování vysokou a plnou, tak vyber tu vysokou protože ta je právě zdarma a platí pro ni ten nekonečný limit počtu fotografií.

jsemjá

Děkuji, ale na tom že někdy máš pitomé odpovědi se nic nemění, takže tak.