Shadow21

Ví někdo, jaký je rozdíl mezi časem 1:21.164 a 1:20.486?

Nejlepší odpověď
Funna

  • 678 milisekund

Další odpovědi
led

ide o čas udávaný v minutách, sekundách a milisekundách
sekunda = 1000 milisekúnd to znamená, že zápis:
a = 1:21.164 = 1minúta + 21164milisekúnd
b = 1:20.486 = ?
a – b = ?
a teraz už len počítaj

led

„VAROVÁNÍ
Tahle má odpověď je pouze naťuknutí myšlení žáka v domácím učení.
Není to žádné vypracování domácího úkolu.“

led

Funna, naozaj? V otázke nie je určené, ktoré číslo je prvé a ktoré druhé. Takže v tomto prípade výsledok je kladné číslo.

Funna

proč by muselo být kladné? ono je to úplně jedno jestli je kladné, nebo záporné, jde o to, že tazatel zjevně netušil, že počítá minuty:sekundy,mi­lisekundy…a o tom je má odpověď…ať si na zbytek přijde sám, nemíním tu za něj dělat úkoly…

led

ak platí, že odpočítavate čas tak rozdiel medzi 1.číslom (vyšším) v otázke a 2.číslom nasledujúcim (nižším) je kladné číslo
ak máte narastajúci čas tak rozdiel medzi nižším časom a vyšším časom je kladné číslo.