LADIS

Nevíte, jak dlouho trvá účinek antibiotik po jejich vybrání?

Účinky antibiotik

Ve středu jsem přestal brát antibiotika a v pátek jsme měli mejdan (pili jsme víno). Alkohol měl na mě během dvou hodin takový účinek jako kdybych vypil flašku vodky. Proto se chci zeptat jestli ve mě mohl zůstat nějaký „zbytek“ účinku antibiotik. Děkuji

Nejlepší odpověď
Edison

A kolik toho vína jsi vypil? Hekťák? To by tak mohlo tý flašce vodky odpovídat… To se nediv…

Další odpovědi
Drap

Ano, mohlo to tak být. Další věcí je, že po nemoci je celý systém těla oslaben, takže nevydrží tolik jako když je člověk zdravý.

Dochy

A nemohl to byt zbytkový účinek té infekce?

aliendrone

Zákaz alkoholu při léčbě antibiotiky je kvůli tomu, že ethanol snižuje až ruší jejich účinek. Nemůžu s jistotou tvrdit, že zpětný vliv léčby antibiotiky by nějak ovlivnil schopnosti konzumace alkoholu (nejsem lékař), ale spíš jde o důsledek vyčerpání organismu po nemoci nebo chlastík byl „pro lepší efekt“ říznutý něčím „silnějším“. ;) :D :D

Kepler

Účinek antibiotik (pokud zaberou). se začne projevovat už po vybrání poloviny dávky. Musí se však využívat celé. Jinak souhlasím s aliendronem, po prodělání nemoci jsi byl pořád ještě trochu groggy, takže levná opice.

ivzez

Neuvádíte, která antibiotika jste bral, takže ano,
účinek antibiotik mohl trvat i po jejich doužívání.
(U některých to mohou být i dva týdny.)

Ale pravděpodobnější je oslabení organismu
po nemoci, proto ta rychlejší reakce na alkohol.