megahit

Trhání osmičky

Mám asi nějakou virózu-kašel, teploty, únava. V pátek mám jít trhat první ze čtyř zubů moudrosti. Má na to viróza nějaký vliv? Známá říkala, že musím být úplně zdravá, jinak by mě to mohlo i zabít – trhání při nemoci. Tak nevím. Nikdy mi zub netrhali

Nejlepší odpověď
baghira

Informuj zubaře, technika a bezpečnost zákroku je jeho starost, ne tvé známé.

Další odpovědi
hanny 2

Známá má pravdu,nehledě na to,že můžete nakazit zubaře.Je to chirurgický zákrok a viróza může způsobit vážné zdravotní komplikace.Tělo s ní bojuje a nemá sílu na další zátěž!
Ale zubaři zavolejte a poraďte se s ním!

Pájo

Jak píše hanny 2.
Navíc při extrakci (trhání) zubu se proti zánětu často preventivně nasazují antibiotika… může to být komplikace, pokud už nějaká berete.

Lékaři-stomatologovi zavolejte, to na každý pád.